EN
24.08.2020, 12:51 Wersja do druku

Gdańsk. Teatr Wybrzeże żegna stary i wita nowy sezon

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, w Teatrze Wybrzeże zakończył się właśnie sezon 2019/2020. Z powodu trwającej pandemii koronawriusa był to czas wyjątkowo trudny i skomplikowany – trudny zarówno dla Nas jak i dla Państwa – naszej wiernej, wspaniałej publiczności.

Mimo ogromnych trudności i obostrzeń miniony sezon obfitował w wiele wspaniałych wydarzeń teatralnych. W sezonie 2019/2020 udało nam się wystawić 6 premier: KARMANIOLĘ CZYLI OD SASA DO LASA, ŚMIERĆ IWANA ILJICZA, KORDIANA, INTELIGENTÓW, ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA i ŻABUSIĘ. Przedstawienia te spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również nasze projekty uruchomione na czas lockdownu – Teatr online, Recepta w Starej Aptece ON-LINE i KULISY WYBRZEŻA. Chwilę po wyjściu z lockdownu z dumą zaprosiliśmy Państwa w progi odmienionej Malarni. Gruntowna przebudowa tej lubianej przez Państwa sceny zmieniła ją nie do poznania. Sezon 2019/2020 to także czas przyznawania naszym artystom wielu wspaniałych laurów teatralnych m.in. Nagrody Specjalnej Miesięcznika Teatr dla dyrektora Teatru Wybrzeże Adama Orzechowskiego „w uznaniu artystycznych i logistycznych talentów” i Nagrody Festiwalu Boska Komedia dla Mirka Kaczmarka za scenografię do TROJANEK. W minionym sezonie udało nam się również z powodzeniem zorganizować 11. edycję przeglądu Wybrzeże Sztuki. W sezonie 2019/2020 nasze spektakle zostały zaprezentowane na kilku festiwalach teatralnych.

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, już teraz serdecznie zapraszamy do Teatru Wybrzeże w nowym sezonie artystycznym. 16 października w Starej Aptece odbędzie się pierwsza premiera sezonu – NORA Henrika Ibsena w reżyserii Radosława Rychcika. Przedstawienie zainauguruje 12. edycję Wybrzeża Sztuki. Szczegółowy program przeglądu ogłosimy wkrótce! W nowym roku premierowe przedstawienia wyreżyserują dla Państwa m.in. Lena Frankiewicz, Paweł Aigner, Grzegorz Wiśniewski i Radek Stępień. W naszej nowej ofercie znajdą się również wszystkie lubiane przez Państwa bestsellerowe tytuły. Kilka spektakli z repertuaru remontowanej Dużej Sceny trafi gościnnie na deski Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

A już we wrześniu TROJANKI zostaną zaprezentowane na 4. Festiwalu Scena w Budowie, FEDRA i ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA wezmą udział w 60. edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych, natomiast spektakl INTELIGENCI zostanie zagrany na 11. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych m-teatr 2020.

Zapraszamy do Teatru Wybrzeże!
Spotkajmy się w teatrze!
Do zobaczenia w sezonie 2020/2021!


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne