EN

11.06.2024, 12:00 Wersja do druku

Gdańsk. Teatr Wybrzeże będzie grał latem

W wakacje nie zwalniamy tempa. Po czerwcowej przerwie repertuarowej wrócimy z naładowanymi bateriami do intensywnego grania - informuje Teatr Wybrzeże.

fot. mat. teatru

W lipcu i sierpniu przygotujemy dwie premiery – Szklaną menażerię Tennessee Williamsa w reżyserii Stanisława Chludzińskiego na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz Wszystko szwindel - musical na podstawie libretta Marcellusa Schiffera – kolejną, szaloną propozycję Pawła Aignera na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.

W lipcu otworzymy swoje podwoje dla zwiedzających – zapraszamy na wycieczki po teatrze z przewodnikiem w języku polskim i angielskim.

Zagramy sześć spektakli z napisami w języku angielskim – Powarkiwania Drogi Mlecznej, Romeo i Julia is not dead, Punkt zero, Puste miejsca i dwukrotnie Piękną Zośkę. Stay tuned!

21 lipca o godzinie 17:00 zapraszamy osoby g/Głuche i niedosłyszące na spektakl Punkt zero w reżyserii Adama Orzechowskiego z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz napisami w języku polskim. Spektakl zagramy w ramach programu Kultura Dostępna 2024*.

Na przełomie lipca i sierpnia na naszych scenach gościć będziemy spektakle wystawiane w ramach 28. Festiwalu Szekspirowskiego. Weźmiemy w nim udział pokazem Snu nocy letniej w reżyserii Miłki Dziasek, studentki V roku reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie, która wygrała konkurs na koncepcję spektaklu w Teatrze Wybrzeże będącego częścią Konkursu o nagrodę Nowego Yoricka.

Jak co roku, będziemy prężnie działać na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. W każdy wakacyjny weekend zaproponujemy jeden tytuł dla widzów dorosłych (Awantura w Chioggi, Inteligenci, Nora, Bunbury, Żabusia, Romeo i Julia is not dead, Życie intymne Jarosława oraz premiera – Wszystko szwindel) oraz bajkę dla dzieci (Zaczarowana królewna, Złoty klucz). Wstęp na wszystkie wydarzenia na Scenie Letniej jest bezpłatny.**

W repertuarze wakacyjnym poza wymienionymi tytułami znajdą się jeszcze: Ciemności kryją ziemię, Upiory, Nieczułość, Śmierć Iwana Iljicza, Dziewczyna, która podeptała chleb, Iwona, księżniczka Burgunda, Wsopotwzięci, Niepokój, Kronika wypadków miłosnych.

Repertuar na sierpień ogłosimy wkrótce.

Repertuar Sceny Letniej: https://faktoria-kultury.pl/index.php/scena-letnia-teatru-wybrzeze/

https://faktoria-kultury.pl/index.php/scena-dziecieca/

Harmonogram zwiedzania teatru: Zwiedzanie teatru z przewodnikiem po polsku i angielsku / Theater tours in Polish and English | Teatr Wybrzeże (teatrwybrzeze.pl)

Aktualny repertuar:https://teatrwybrzeze.pl/repertuar

Bilety:https://bilety.teatrwybrzeze.pl/
Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne