EN
16.11.2021, 10:23 Wersja do druku

Gdańsk. Teatr w Blokowisku zaprasza

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach działalności Teatru w Blokowisku.

fot. mat. organizatora

NIEDZIELA, 21 LISTOPADA, GODZ. 12:00

MELOGRAJKI – koncert gordonowski dla dzieci i rodziców

Plama GAK zaprasza dzieci w wieku od 0 do 6 lat, rodziców i kobiety w ciąży na koncert gordonowski.

Koncert prowadzą profesjonalni muzycy, którzy grają i śpiewają na żywo, przez cały czas pozostając w kontakcie z publicznością. W swobodnej atmosferze wspólnie słuchamy, śpiewamy, bujamy się, tańczymy oraz bawimy rytmem i melodią. Nie zabraknie też kolorowych rekwizytów: chust, chusteczek, szarf i małych instrumentów do wspólnego muzykowania. Program koncertu oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona – amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi.

Co daje udział w koncercie?

- Koncerty gordonowskie uwrażliwiają najmłodszych na piękno dobrej muzyki.
- Dzieci poznają świat muzyki i dźwięków tak, jak poznają swój język ojczysty.
- Dzieci rozwijają się intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami.
- Udział dziecka i rodziców w koncertowych zabawach muzycznych buduje więź emocjonalną i rozwija kreatywność.

Ze względu na wyjątkowy charakter koncertu (zabawy podłogowe) prosimy o zabranie butów na zmianę lub skarpetek oraz kocyka/maty do siedzenia.

Wykonawcy:
Magdalena Mrówczyńska – śpiew i prowadzenie koncertu
Milena Ciesielska – śpiew
Robert Kanaan – instrumenty klawiszowe
Ireneusz Kaczmar – perkusja

Bilety 20zł/osoba - dostępne na Bilety24.pl:
https://www.bilety24.pl/koncert/1237-melograjki-koncert-gordonowski-dla-dzieci-i-rodzicow-70702?id=366029&fbclid=IwAR12syGprQnTXtY4ouXYwKNECorLaexU6shMqyd3krb_mL1QdWA3DjdLW8Y
oraz w kasie w dniu wydarzenia.
https://www.facebook.com/events/1061127241376800

fot. mat. organizatora

PONIEDZIAŁEK, 22 LISTOPADA, GODZ. 19:00

„Adama Mickiewicza próba odnalezienia się w branży rozrywkowej” Wojciech Tremiszewski

Adam Mickiewicz patrzy z niebios na dół, na swoich rodaków XXI wieku, i uznaje, że brak w narodzie ducha. A może po prostu tęskni za gorączką tworzenia i blichtrem popularności? Tak czy owak dogaduje się z Bogiem i schodzi na ziemski padół, by ponownie spróbować swoich sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje swych sił jako Komik! Adam zdaje sobie sprawę, że poezja uległa przedawnieniu, więc porzuca trzynastozgłoskowca. Zatrudnia Menedżera i za jego poradą bierze się za modny stand-up comedy. Będzie go uprawiał w klubach i w telewizji, nagra reklamę, wystąpi w talk show, talent show i w ogóle show. A między tym wszystkim będzie królował na bankietach z innymi celebrytami.

Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację? Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki Romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Godzinny monodram o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, a też nieco ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Rodacy mówią, że jest to rozrywka inteligentna.

Wojciech Tremiszewski - aktor, improwizator, autor, erpegowiec. Członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze “Spadkobierców”, improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, Solo impro. Autor youtubowego Kanału Termosa, na którym publikuje nagrane sesje gier fabularnych.

Bilety: 25 zł na Bilety24:
https://www.bilety24.pl/teatr/1237-wojciech-tremiszewski-monadram-teatralny-70661?id=365846&fbclid=IwAR2rBz5Hz2Gvw9h164CeXy__oUusJ91CqNFrh_2cvEorW3kiLhbnF2Nvs0g
oraz w kasie w dniu wydarzenia.

https://www.facebook.com/events/311487667205033

fot. mat. teatru

NIEDZIELA 28 LISTOPADA, GODZ. 17:00

"Bajka o szczęściu" TeatRyle

"Bajka o szczęściu" to uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni...
Ubogie, proste, ale szczęśliwe i wesołe życie wiodą Staruszek z trójką utalentowanych zwierząt: tańczącej Myszki, śpiewającego Kogucika i muzykalnej Świnki. W ich spokojnym, uporządkowanym świecie pojawia się znienacka dziwny Handlarz. Kusi krzykliwymi reklamami, oferując różnorodne towary. Staruszek - początkowo niezainteresowany i nieufny - ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów. Jest jednak biedny i nie może w zamian niczego Handlarzowi zaoferować. Po kolei wymienia przyjaciół na - pozornie magiczne - rzeczy: fajkę, nożyk i zegarek. Handlarz obiecuje, że zwierzęta poznają nieznany świat, rozciągający się poza ich domem, ale gdy wraca do Staruszka, by wabić go następnym świecidełkiem, nie wie nic o ich dalszym losie. Osamotniony, po utracie ukochanych przyjaciół i nękany wyrzutami sumienia Staruszek postanawia wyruszyć na ich poszukiwanie.
Reżyseria i wykonanie: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy
Autor: Izabela Degórska
Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska
Muzyka: Robert Łuczak
Bilety: 15zł na Bilety24.pl
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1237-teatryle-bajka-o-szczesciu--70774?id=366492&fbclid=IwAR0jZtVDJ6CZI28JJ5JJSMemF_MkAa5_EslK4eEIBUeXnUBsAjPgYo9AGF4
oraz w kasie przed spektaklem.

https://www.facebook.com/events/1303887190076666

Źródło:

Materiał nadesłany