EN

18.05.2021, 17:27 Wersja do druku

Gdańsk. Teatr Szekspirowski ponownie otwiera się dla publiczności

Otwieramy się i zapraszamy! Bardzo za Wami tęskniliśmy, drodzy Widzowie! W ostatni weekend mogliśmy nacieszyć się wspólnym spotkaniem podczas Nocy Muzeów, która odbyła się na zewnętrznych dziedzińcach GTS. Teraz, w coraz większej liczbie zaszczepieni, możemy nareszcie spotkać się w Teatrze.

mat. teatru

Inne aktualności

Od 21 maja ponownie możecie zwiedzać Gdański Teatr Szekspirowski. A w najbliższy poniedziałek, 24 maja o godz. 19.00, zapraszamy Was na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Bezradność filozofa. Rozmowy o współczesności z Szekspirem w tle.”

Równolegle możecie śledzić stronę: on.teatrszekspirowski.pl, którą stworzyliśmy w trakcie pandemii, a na której znajdziecie spektakle, performansy, wycieczki po świecie śladami sztuk Szekspira, rozmowy z artystami oraz wykłady – a w nich zaskakujące fakty z życia Szekspira, fabuł jego sztuk oraz epoki elżbietańskiej.

Lekcje szekspirowskie online

Uczniowie powoli wracają do szkół, jednak może minąć trochę czasu, zanim wrócą na zajęcia odbywające się poza szkolną klasą. Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza więc szkoły wszystkich szczebli do uczestnictwa w Lekcjach szekspirowskich online. Szczegółowa oferta zajęć dostępna jest na stronie: https://teatrszekspirowski.pl/edukacja/lekcje-szekspirowskie-on-line.

Zwiedzanie GTS z przewodnikiem
Zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
1 lipca 2018 (niedziela), godz. 13:30

Zapraszamy do zwiedzenia z przewodnikiem teatru uznawanego za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, którego wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Gdański Teatr Szekspirowski jest częściową rekonstrukcją XVII-wiecznego gdańskiego teatru, działającego w tym samym miejscu do początków XIX wieku. To tutaj, jeszcze za życia Williama Szekspira, wystawiane były m.in. jego sztuki. GTS posiada scenę elżbietańską, wysuniętą w głąb wewnętrznego dziedzińca i otoczoną drewnianymi galeriami, na której – dzięki ogromnemu otwieranemu dachowi – można zagrać pod gołym niebem, w świetle dziennym.


Na Zwiedzanie Teatru z przewodnikiem zapraszamy:
21 – 31 maja 2021 (z wyłączeniem 29 maja), o godz. 15.00
Czas trwania spaceru: 60 minut
Bilety:
10 zł ulgowy, 18 zł normalny
dzieci do lat 4 – wstęp wolny
Zwiedzanie dostępne jest w języku polskim oraz – po wcześniejszej rezerwacji – w j. angielskim.
Rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów - online na stronie www.BILETY.TeatrSzekspirowski.pl lub w kasie teatru.
Istnieje również możliwość rezerwacji biletów telefonicznie pod nr tel.: (58) 351 01 01 lub e-mailowo pod adresem: [email protected]. Bilety należy odebrać najpóźniej na pół godziny przed Zwiedzaniem.

Kontakt z kasą Teatru:
- w dniach 19 – 21 maja w godz. 10:00-16:00 pod nr tel.: 535 111 804
- od dnia 21 maja w godz. 14:00-19:00 pod nr tel.: 58 351 01 01

Z biletów ulgowych mogą skorzystać: uczniowie, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele, osoby z niepełnosprawnościami, posiadacze Karty do Kultury oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Bilety dostępne są w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. W. Bogusławskiego 1) otwartej codziennie w godz. 14:00 – 19:00 oraz online na stronie www.BILETY.TeatrSzekspirowski.pl w zakładce Kup bilet.

Grupy zorganizowane
Grupy zorganizowane powyżej 10 osób prosimy o kontakt telefoniczny +48 58 351 01 01 (w godzinach otwarcia kas) lub na [email protected]
Rezerwacje przyjmowane są minimum 4 dni przed planowanym terminem zwiedzania.

Dostępność
Trasa wycieczki prowadzi przez przestrzenie dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. W razie potrzeby zapewniamy asystę pracownika BOW w trakcie wycieczki. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze (minimum 2 dni przed planowanym terminem zwiedzania) zgłoszenie ewentualnych szczególnych potrzeb przez uczestnika Zwiedzania teatru telefonicznie +48 58 351 01 01 (w godzinach otwarcia kasy) lub e-mailowo na adres: [email protected].

W Zwiedzaniu można również wziąć udział ze swoim psem przewodnikiem lub psem asystującym. Pamiętajcie o zabraniu jego dokumentów.

*Teatr zastrzega sobie prawo odwołania zwiedzania z przyczyn niezależnych od organizatora.

____________________

Jeśli przebywacie właśnie na kwarantannie, lub preferujecie na razie zdalne odwiedzenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, zapraszamy do obejrzenia 8 odcinków Zwiedzania GTS dostępnych na stronie www.teatrszekspirowski.pl.

Zasady Zwiedzania GTS w trakcie epidemii COVID-19

Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje limit uczestników Zwiedzania: do 15 osób

Uczestnicy Zwiedzania GTS mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką przez cały czas trwania spaceru, dezynfekcji dłoni przed wejściem do teatru oraz wypełnienia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia i akceptacji "Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID-19".

PROCEDURA SPECJALNA – Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID 19

Źródło:

Materiał nadesłany