EN

7.11.2022, 09:55 Wersja do druku

Gdańsk. „Tajemnicza Irma Vep" w 63. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Zapraszamy Państwa na 63. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi TAJEMNICZA IRMA VEP Charlesa Ludlama. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski i zespół aktorski - Maciej Konopiński i Piotr Łukawski. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 10 listopada o godzinie 20.45 w Starej Aptece. Wstęp wolny.

fot. mat. teatru

O SPEKTAKLU

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów. Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach osiemdziesiątych i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

„Widowisko skrzy się od językowych dowcipów i nieustannie zaskakuje zwrotami akcji. Reżyser, Adam Orzechowski, zadbał o pokazanie wielowymiarowości komizmu. Dzięki temu w tej sztuce możemy się przyjrzeć sami sobie w krzywym zwierciadle i zobaczyć jak zwariowany jest świat."

Magda Przychodzień, portal mmtrojmiasto.pl

Charles Ludlam
TAJEMNICZA IRMA VEP
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

W spektaklu występują: Łukasz Konopka i Marek Tynda (premiera: 25 lipca 2009) oraz Piotr Łukawski i Maciej Konopiński (premiera: 22 sierpnia 2009)

Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Spektakl został zrealizowany w koprodukcji Teatru Wybrzeże, Miasta Pruszcz Gdański, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

Źródło:

Materiał nadesłany