EN

28.09.2022, 15:04 Wersja do druku

Gdańsk. Premiera „Króla Rogera” i spotkanie z Danutą Gwizdalanką, autorką „Uwodziciela. Rzeczy o Karolu Szymanowskim”

Pierwszy weekend października w Operze Bałtyckiej to nie tylko premiera Króla Rogera Karola Szymanowskiego (1 października), ale również niezwykle atrakcyjne dla wszystkich melomanów spotkanie autorskie wokół książki Danuty Gwizdalanki Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim (2 października).

fot. mat. teatru

Króla Rogera w Operze Bałtyckiej przygotowują Yaroslav Shemet (kierownictwo muzyczne), Romuald Wicza-Pokojski (inscenizacja i reżyseria), Hanna Wójcikowska-Szymczak (scenografia), Magdalena Brozda (kostiumy). Główne partie zaśpiewają obchodzący jubileusz 35-lecia pracy artystycznej Leszek Skrla (Król Roger), uznana i wielokrotnie nagradzana Olga Pasiecznik (Roksana) i wszechstronny artystycznie Andrzej Lampert (Pasterz). Premiera, pierwsza w rozpoczynającym się sezonie artystycznym, w sobotę, 1 października, o godz. 19.

W niedzielę natomiast, przed spektaklem Opera Bałtycka zaprasza na spotkanie z autorką książki Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim, Danutą Gwizdalanką, i jej mężem, cenionym kompozytorem Krzysztofem Meyerem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 w foyer Opery Bałtyckiej. Poprowadzi je dziennikarka radiowej „Trójki” Barbara Marcinik.
Na spotkanie wstęp wolny.

Książkę o Szymanowskim, wydaną w 2021 roku przez PWM, będzie można kupić w operowym sklepiku w foyer. Współpraca: Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Karol Szymanowski
Król Roger
libretto:
Karol Szymanowski i Jarosław Iwaszkiewicz

premiera: 1 października 2022, godz. 18
Opera Bałtycka w Gdańsku

kolejne spektakle:
2, 7-9 października 2022

kierownictwo muzyczne: Yaroslav Shemet
reżyseria:
Romuald Wicza-Pokojski
scenografia
: Hanna Wójcikowska-Szymczak
kostiumy:
Magdalena Brozda

pełna obsada:
Król Roger Leszek Skrla / Mariusz Godlewski
Roksana Olga Pasiecznik / Anna Fabrello
Edrisi Ryszard Minkiewicz / Witalij Wydra
Pasterz Pavlo Tolstoy / Andrzej Lampert
Archiereios Szymon Kobyliński
Dyakonissa Karolina Sikora

oraz
Orkiestra, Chór i Balet Opery Bałtyckiej

W spektaklu biorą udział uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Operowego Chóru Dziecięcego

Bilety dostępne w kasie Opery i na www.operabaltycka.pl

Źródło:

Materiał nadesłany