EN

5.01.2022, 09:48 Wersja do druku

Gdańsk. Powraca Orszak Trzech Króli

Inne aktualności

Orszak Trzech Króli w Gdańsku. Tematem tegorocznego wydarzenia będzie świętowanie, a hasłem - "Dzień dziś wesoły". Wymarsz zaplanowano w czwartek o godz. 12 spod Bazyliki Mariackiej.

W czwartek 6 stycznia w katolickie Święto Objawienia Pańskiego na ulice Gdańska - po rocznej przerwie - wróci Orszak Trzech Króli.

W 2021 r. Orszak Trzech Króli nie mógł się odbyć ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiologiczną w Polsce.

Gdańsk. Trasa Orszaku Trzech Króli

XI gdańska edycja Orszaku Trzech Króli rozpocznie się o godz. 11.30 zbiórką na ul. Piwnej, na wysokości wejścia do Bazyliki Mariackiej. Wymarsz nastąpi pół godziny później.

Na czele Orszaku przejdą Kacper, Melchior i Baltazar, czyli trzej mędrcy ze Wschodu, prowadzeni przez gwiazdę, poprzedzeni przez werblistów, dziecięce grupy rycerzy i dam dworu, a także dworzan z darami.

Tak jak w latach ubiegłych, po drodze do Gdańskiej Stajenki Orszak spotka Króla Heroda. Jego pałacem będzie Wielka Zbrojownia. To tu Herod kusząc i grożąc będzie próbował zawrócić pielgrzymów z właściwej drogi. Tak samo będą chciały to uczynić diabły - na trasie Orszaku dojdzie do walki dobra ze złem.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Orszak Trzech Króli wraca do Gdańska. Czym będzie się różnił od poprzednich edycji?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

jw

Wątki tematyczne