EN
15.01.2021, 10:27 Wersja do druku

Gdańsk. „Nic nas tu nie trzyma" Teatru Zielony Wiatrak online

fot. mat. teatru

Plama Gdański Archipelag Kultury oraz Teatr w Blokowisku zapraszają na kolejny spektakl online. Już w niedzielę (17 stycznia) o godz. 19 będzie można obejrzeć spektakl Teatru Zielony Wiatrak pt. "Nic nas tu nie trzyma".

„Nic nas tu nie trzyma” to realizacja dramatu Marka Branda inspirowanego powieścią „Pamiętniki Adama i Ewy”, którą napisał Mark Twain w 1906 roku. Twain w sposób humorystyczny ukazał losy naszych prarodziców od momentu stworzenia aż do momentu wygnania z Raju. Marek Brand w swoim dramacie kładzie większy nacisk na relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszymi bohaterami. Mówi o rodzącym się jednym z najsilniejszych uczuć w relacji ludzi – miłości.

Akcja sztuki dzieje się w ogrodzie, którego właścicielem jest tajemniczy Pan. Czy Pan to Bóg? Czy losy naszych bohaterów są zdeterminowane kaprysami tajemniczego Pana? Marek Brand przedstawia własną, czasami nostalgiczną, ale nie pozbawioną humoru wersję Księgi Rodzaju.

***

Tekst – Marek Brand
Obsada:
Ewa – Karolina Arczewska
Adam – Marek Brand
Muzyka – Paweł Zagańczyk
Konsultacje scenograficzne – Anna Molga

Spektakl będzie można zobaczyć na profilu Facebook: GAK Plama oraz w wysokiej rozdzielczości na kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/klubplama

Bądźcie z nami tego wieczoru!


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne