EN

25.06.2021, 12:56 Wersja do druku

Gdańsk. Mobilne zajęcia dla półkolonii z Teatrem Wybrzeże

W lipcu i w sierpniu zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do skorzystania z mobilnych Lekcji Teatralnych. Z uwagi na trwający remont oraz próby do nowych realizacji nasz pedagog teatru przeprowadzi zajęcia w miejscu dogodnym dla grupy (np. szkoła, Klub dziecka, Dom Harcerza). Termin zajęć każdorazowo dostosowany jest do potrzeb grupy. Zapisy na zajęcia: [email protected].

fot. mat. teatru

Koszt udziału wynosi 7 zł od osoby, opiekunowie grup nie płacą. Czas trwania zajęć wynosi ok. 90 minut. Oferta skierowana do grup powyżej 6 roku życia. Jednorazowo w warsztacie może wziąć udział do 20 osób. Prowadzący: Weronika Łucyk.

Przykładowe scenariusze zajęć:

Improwizujemy!

Co to znaczy improwizować? Jak zaprojektować kostium lub scenografię? Ile historii można opowiedzieć za pomocą jednej spódnicy? Warsztaty teatralne są propozycją dla dzieci i młodzieży, która pragnie zapoznać się z teatrem poprzez działanie. Przy użyciu formy dramy, improwizacji i ćwiczeń ruchowych uczestnicy mają okazję rozwijać własną kreatywność.

W świecie ożywionej garderoby

Warsztat inspirowany NIESAMOWITYMI PRZYGODAMI DZIESIĘCIU SKARPETEK Justyny Bednarek zaplanowany jako zajęcia animacyjne. W trakcie zajęć uczestnicy kreują własnych skarpetkowych bohaterów i animują ich. Następnie tworzą sceniczne przygody swoich postaci.

Kot w butach

Co mówią o właścicielu jego buty? Jak kostium charakteryzuje bohatera? Do czego może doprowadzić ocenianie na podstawie ubioru? Scenariusz to propozycja analizy i interpretacji baśni KOT W BUTACH.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne