EN

30.07.2022, 09:46 Wersja do druku

Gdańsk. Masz 15-19 lat? Te wakacyjne, sierpniowe warsztaty są dla Ciebie - zapisy trwają

Na warsztaty reżyserskie, dramaturgiczne, plastyczne, taneczne oraz psychologiczne, które odbędą się pod hasłem „Ciałomoc” zaprasza GAK Plama wspólnie z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Trwają zapisy, zajęcia odbywać się będą przez dwa pierwsze tygodnie sierpnia w Plamie. Warsztaty zwieńczy premiera teatralna. Pisze Agata Olszewska w portalu gdansk.pl.

- Jeśli chcesz wzmocnić swoją relację ze swoim ciałem, chcesz zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest stworzenie spektaklu od podstaw, od napisania tekstu po jego wystawienie, chcesz spędzić pierwsze dwa tygodnie sierpnia w gronie ludzi, którzy Cię zaakceptują... to ciałopozytywny camp jest właśnie dla Ciebie - zapraszają organizatorzy warsztatów dla młodzieży „Ciałomoc”, i zapowiadają: - Jak na laboratorium przystało, badać będziemy wszystko to, co porusza tematykę równości, ale i dyskryminacji ciał. Od przykładów popkulturowych, przez poruszające opowieści o życiu z niekanonicznym ciałem, po historie poszerzające rozumienie płci ciała - spróbujemy poszukać lęków, marzeń, granic oraz potrzeb ciał pokolenia Z.

W ramach projektu odbędą się warsztaty:

dramaturgiczne z Natalią Królak;

reżyserskie z Gosią Polakowską i Marysią Pyrek;

plastyczne z Anną Kalwajtys;

taneczne z Agatą Gregorkiewicz;

oraz psychologiczne z Julianną Graczyk.

Pod okiem prowadzących, uczestnicy, bazując przede wszystkim na swoich własnych doświadczeniach i przemyśleniach, stworzą spektakl, który zostanie wystawiony na profesjonalnej scenie w GAK Plama.

Trwają zapisy - start zajęć 1 sierpnia

Warsztaty dedykowane są osobom w wieku 15-19 lat. Zajęcia odbywają się przez pierwsze dwa tygodnie w sierpniu - od 1 do 5 sierpnia, i od 8 do 13 sierpnia, w godz. 10:00 - 16:00. Ostatniego dnia, 14 sierpnia, uczestnicy spotkają się w godzinach 12:00-20:00, i zaprezentują efekt swoich działań w formie premiery teatralnej.

Bilety: 100 zł za całość. Jeśli ktoś chce wziąć udział, a nie ma możliwości pokryć tego kosztu - wystarczy, że da znać w formularzu zgłoszeniowym - organizatorzy pokryją koszt.

Zapisy TUTAJ. Po wypełnieniu formularza, organizatorzy skontaktują się z uczestnikami za pośrednictwem maila, gdzie wyślemy pełną zgodę oraz podamy informację jak można opłacić kurs.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym: [email protected], oraz na Facebooku: CIAŁOMOC | LATO W TEATRZE.

Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tytuł oryginalny

Masz 15-19 lat? Te wakacyjne, sierpniowe warsztaty są dla Ciebie - zapisy trwają

Źródło:

www.gdansk.pl
Link do źródła

Autor:

Agata Olszewska

Data publikacji oryginału:

30.07.2022

Wątki tematyczne