EN
22.03.2023, 09:46 Wersja do druku

Gdańsk. „Kwiecień z pazurem”. Weekendy z tańcem współczesnym w Klubie Żak

W ramach Weekendów z tańcem współczesnym w Klubie Żak zapraszamy na „Kwiecień z pazurem”. Piątkowy (14.04) spektakl Wioli Fiuk i Patryka Gackiego – „Pan zaraz” to ambitna propozycja teatralna, łącząca choreografie, tekst i wizualizacje. W sobotę (15.04) zagości na scenie Sali Suwnicowej Grupa projektowa Sopockiego Teatru Tańca z przedstawieniem inspirowanym twórczością kultowego fotografa - Helmuta Newtona. Przed spektaklem zapraszamy na warsztaty tańca współczesnego „z pazurem” prowadzone przez tancerkę STT i h.art Company – Różę Kołodę.

fot. Artur Cichuta

Harmonogram:

14.04.2023 / 19:00 / Klub Żak

Pan Zaraz

DzikiStyl Company, chor. i wyk.: Wiola Fiuk, Patryk Gacki / współpraca: Laura Adel, Kate van Dalls / premiera 31.5.2022 Klub Żak / 45 min.

Uwaga! Spektakl 18+

Pan zaraz – spektakl nominowany w kategorii "Najlepszy spektakl teatru tańca" Gazety Świętojańskiej. A tak, pisze o nim Anna Jazgarska w kwartalniku Nietakt!: „Warto było czekać na najnowsze przedstawienie Patryka Gackiego i Wioli Fiuk (…) Imponuje ich wewnętrzna spójność, znakomita pod względem konsekwencji semantycznego wywodu i choreograficznego pomysłu (…) co rusz ujawniają się w nim pokłady wyrafinowanego humoru, przekornego, prowokującego.”

"Ich atutem jest płynność, pomysłowość i inwencja, to w jaki sposób mogą splatać swoje plastyczne ciała w całkowitej harmonii ze sobą. Podobnie jak w przypadku olimpijskich pływaków synchronicznych, pojawia się totalna symbioza, zanurzenie w siebie i to, co widzimy w harmonii ruchu, zaufania, zależności i wspólnoty. To, gdy wchodzą w interakcję poprzez formę, w której się wyróżniają, to, co zostało rozmyte zalewem tropów, staje się znaczące, szczere i hipnotyczne". Pisała z kolei Penny Sheftor (Shakespeare Daily) w czasie Festiwalu Szekspirowskiego.

Zrealizowano ze środków miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

DzikiStyl Company - teatr założony w 2010r. przez Wioletę Fiuk i Patryka Gackiego, profesjonalnych tancerzy i choreografów z bogatym dorobkiem artystycznym. Współpracują z teatrami dramatycznymi, m.in. Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Jaracza w Olsztynie, z Teatrem Muzycznym w Gdyni, pracują dla telewizji i reklam. Są finalistami You Can Dance i choreografami Got to Dance i You Can Dance - Nowa Generacja2.

15.04.2023 / 17:30 / Klub Żak

Warsztaty z Pazurem

17:30 - 18:30 warsztaty Taniec współczesny z pazurem / prowadzenie Róża Kołoda / 60 min.

Warsztaty tańca współczesnego przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie.

Podczas warsztatu skondensujemy energię, skupimy się na dynamice ruchu, elementach choreografii, pracy z muzyką, ekspresją i stylem.

Po krótkiej rozgrzewce będziemy pracować nad choreografią bazującą na tańcu współczesnym z elementami vougingu.

Czego możesz oczekiwać:

intensywnej pracy ciała

endorfin

swobodnej ekspresjii choreografii

wspólnej eksploracji ruchu

poczucia super zmęczenia i energii do dalszych doznań artystycznych

dobrej zabawy

Róża Kołoda – tancerka tańca współczesnego i high heels. Współpracuje z Sopockim Teatrem Tańca i h.art Company – występowała m.in. w „Mist”, „de light”, „Rambert.Tryptyk” oraz wielokrotnie nagradzanym filmie „7 pieczęć” w reżyserii Jacka Krawczyka.

fot. Krzysztof Bzdeń/mat. teatru

15.04.2023 / 19:00 / Klub Żak

Fason Newtona

Grupa Projektowa STT / chor., koncept: Barbara Jasińska, Joanna Nadrowska / wyk. i współpraca chor.: Anna Andrzejewska, Laura Bromboszcz, Polina Korgopolova, Justyna Matacz, Klaudia Rąba, Amelia Rozmanowska / reż. świateł: Rico / video art: Katarzyna Teresa Turowska / Premiera: 29.05.2021, Sopot / 50 min.

Fason Newtona - Inspiracją do powstania spektaklu "Fason Newtona" jest twórczość Helmuta Newtona, słynnego fotografa mody XX w. „Choreografkom bardzo sprawnie udało się wyeksponować każdą z performerek – nie tylko ich umiejętności ruchowe, ale także mimikę, osobowość. Nie brakuje energicznych choreografii grupowych, opartych na ruchu synchronicznym, modernowo–współczesnym, które imponują precyzją wykonania. Jednocześnie jest też przestrzeń na to, aby podkreślić charakter każdej pojedynczej tancerki. Dzięki temu spektakl, poza udaną dramaturgią zyskuje prawdziwość, którą ciężko wyreżyserować.” Pisała po premierze Beata Miernik w Dzienniku Teatralnym.

Grupa projektowa STT to fascynatki tańca współczesnego oraz jazzowego pragnące pogłębiać swoje umiejętności pracując nad projektem. Efektem spotkań są spektakle prezentowane premierowo na deskach Teatru Na Plaży. Kuratorem artystycznym projektu jest Joanna Czajkowska, założycielka i choreografka Sopockiego Teatru Tańca. Zajęcia prowadzą tancerki STT – Joanna Nadrowska i Basia Jasińska, które tworzą także koncept i reżyserię spektaklu.

Bilety

Spektakle: 35 zł – bez zniżek / 30 zł - Karta Do Kultury* / 25 zł – bilet ulgowy* / 15 zł – Karta Tancerza*

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty, a także obywatelom Ukrainy – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty lub dokumentu (paszportu / innego) potwierdzającego wjazd do Polski po 24.02.2022.

Warsztaty 40 zł

Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl.

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.

Rezerwacje: [email protected]. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane przedstawienie.
Kasa czynna w g.15.00 - 21.00, w soboty i niedziele od g.16.00 lub 30 minut przed pierwszym seansem. Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany