23.03.2021, 08:10 Wersja do druku

Gdańsk. „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” Teatru Małe Mi online

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza 28 marca o godz. 17 na spektakl online dla dzieci: „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” Teatru Małe Mi.

„KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” to spotkanie z bajkami z różnych stron świata. Lalkarki Sława Tarkowska i Małgorzata Przędzak opowiedzą pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Przewodnikiem po tych opowieściach jest Księżyc, który w różnych stronach świata, różnie się nazywa - Luna, Selene, Sahar, Moon, czy Czandryma.

Widzowie na czas spektaklu zamienią się w Kosmicznych Podróżników. Razem ze starym Księżycem wybiorą się w podróż pełną przygód.

Będzie bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej. Akompaniowana akordeonową muzyką Katarzyny Jackowskiej - Enemuo.

Bajki zadają uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły i przystępny dla najmłodszych widzów sposób odpowiadają na nie.

Lalkarki: Sława Tarkowska, Małgorzata Przędzak

Scenografia, lalki: Katarzyna Samosiej

Muzyka: Katarzyna Jackowska - Enemuo

Zapraszamy dzieci i nie tylko - każdy z nas może być Kosmicznym Podróżnikiem!

Transmisja online w niedzielę, 28 marca, o godz. 17 na facebooku GAK Plama oraz kanale YouTube

https://www.facebook.com/events/735158627077042

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne