EN

7.06.2021, 08:56 Wersja do druku

Gdańsk. Konkurs "Drogi do kultury" na prace przy bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej

Do 13 czerwca można zgłaszać pomysły artystyczne do konkursu "Drogi do kultury". Będą one zrealizowane w przestrzeni obok historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Prace podejmujące istotne społecznie problemy mogą mieć dowolną formę.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Gdańska.

"Do udziału w projekcie zachęcamy artystów plastyków, studentów i absolwentów akademii sztuk pięknych, studentów i absolwentów kierunków artystycznych i wzorniczych oraz innych wyższych szkół artystycznych oraz amatorów" - powiedziała w komunikacie prasowym Agata Biały z Fundacji Gdańskiej.

"Drogi do kultury” to przedsięwzięcie w formie swobodnych wystąpień artystycznych. Pięć najlepszych prac zaprezentowanych zostanie od czerwca do października w plenerze przy historycznej Bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej, w miejscu, gdzie niegdyś mieściła się zakładowa stołówka.

"Projekt ten jest zaproszeniem do wejścia w przestrzeń artystycznego Hyde Parku i sprowokowania zbiorowej wyobraźni poprzez różne dyscypliny i media. W każdym kolejnym miesiącu swoją premierę będą miały wybrane projekty indywidualne bądź inicjatywy przygotowywane przez kolektywy artystyczne. Nie chcemy narzucać określonego medium, za pomocą którego artyści chcę przekazać swoją wizję. Może to być koncert, wystawa, performance albo inna forma, w której artyści chcą się zaprezentować" - wyjaśniła Biały.

Propozycje pomysłów można zgłaszać za pomocą formularza na stronie www.drogidokultury.pl.

Projekty artystyczne będą realizowane pod merytoryczną opieką kuratorki i historyka sztuki Aleksandry Grzonkowskiej z Fundacji Kultury Wizualnej Chmura.https://drogidokultury.pl/

Źródło:

PAP