EN

11.08.2021, 09:19 Wersja do druku

Gdańsk. Koncert „Dziękujemy!”

Fundacja Pomysłodalnia z ogromną przyjemnością informuje o zbliżającym się wyjątkowym wydarzeniu. Specjalnie dla pomorskiej służby zdrowia, specjalnie od pomorskich artystów i ludzi kultury. Zapraszamy przede wszystkim pomorską służbę zdrowia, ale także mieszkańców Pomorza.

Termin: 28 sierpnia (sobota), godz. 19.00

Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku, ul. Ołowianka 1
Odbiorcy: służba zdrowia i mieszkańcy Pomorza (wraz z max. 1 osobą towarzyszącą dla każdego zgłaszającego)
Bilety: bezpłatnie
Wymóg: zgłoszenie i potwierdzenie przez Organizatora* (w związku z określoną liczbą miejsc)

Forma zgłoszenia:
– formularz dostępny na stronie głównej Fundacji Pomysłodalnia
– lub ewentualnie telefonicznie pod nr tel. +48 608-661-616

Charakter zgłoszenia: osoby zgłaszające potwierdzają zapoznanie się z ogólnymi warunkami Koncertu dla służby zdrowia „Dziękujemy!”, w tym wyrażają zgodę na wypełnienie oświadczenia związanego z wydarzeniem kulturalnym.

Koncert „Dziękujemy!” jest formą uroczystego i wyjątkowego podziękowania za niebywały wysiłek, zarówno fizyczny, jak i psychiczny, który włożyła i wkłada pomorska służba zdrowia w ratowanie życia i zdrowia mieszkańców podczas pandemii. To także ukłon wobec pomorskich artystów, których pandemia pozbawiła występów i zarobkowania. Łącząc te dwa środowiska zaplanowaliśmy ucztę muzyczną przygotowaną na bazie rozpoznawalnych artystów Pomorza.

Wystąpią: Krystyna Stańko Quintet, Dorota Lulka & Paweł Nowak, Katarzyna Hołysz, Joanna Knitter/ Blues & Folk Connection, Zagan Acoustic, Anna Federowicz i Tomasz Stroynowski, Renia Gosławska, Hanna Łubieńska, Karolina Merda, Rafał Ostrowski, Magdalena Smuk, Karolina Trębacz oraz Krzysztof Wojciechowski, czyli artyści związani z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Projekt plakatu: Jacek „Jacx Jahkill” Staniszewski

Pandemia nie tylko pozostawia pustkę w postaci ludzi, którzy nagle odeszli, ale także odciska wyraźne piętno na wszystkich doświadczających jej namacalnie na co dzień. Cała służba zdrowia została postawiona w stan niebywałego alertu, który od ponad roku wyciska piętno na tej grupie społecznej. Coraz więcej pojawia się głosów, także spoza środowiska medycznego, że ta walka już teraz pozostawia trwały ślad psychiczny u medyków, porównujących pandemię ze stanem wojny. Widać objawy, a nad długofalowymi skutkami trzeba będzie pracować później. Służba zdrowia na pierwszej linii frontu szczególnie została narażona na wysiłek i ponadprzeciętny stres, ale także na niezrozumienie, pomijanie, niedocenienie. Fundacja Pomysłodalnia jako organizator wydarzenia, wraz z artystami i partnerami, pragnie zadedykować tej grupie społecznej specjalny koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej jako wyraz podziękowania za służbę i poświęcenie.

Organizator: Fundacja Pomysłodalnia
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
Partnerzy: Województwo Pomorskie (Zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego), Miasto Gdańsk (Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska), Energa Grupa Orlen w ramach Strategii CSR Grupy Energa, ASTE Sp. z o.o., Aura Medic Sp. z o.o., Columbus Energy S. A., Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie.
Patronaty medialne: trójmiasto.pl, TVP Kultura, gdansk.pl, nadmorski24.pl, NordaFM, TTM, Radio Kaszëbë, Gazeta Świętojańska, Pomorze Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne