EN

27.11.2020, 16:10 Wersja do druku

Gdańsk. Dzisiejsze premiery na 24. Festiwalu Szekspirowskim

Dziś na festiwalu premiera (godz. 17.00, vod.teatrszekspirowski.pl) spektaklu "Shake Fear | Break Walls" w reż. Philipa Parra i wykonaniu amatorów i artystów z Gdańska oraz twórców i performerów z Islandii, Czech, Irlandii i Wielkiej Brytanii, a także streaming spektaklu TR Warszawa,  "2020: Burza" w reż. Grzegorza Jarzyny.

fot. Paweł Sudara

Scenariusz "Shake Fear | Break Walls" w reż. Philipa Parra wydarzenia został stworzony z fragmentów spektakli "Suss!" (RaTaTam Theatre – Islandia), "Brave New Life" (Cooltour – Czechy) oraz z inspiracji "Wymurzaniem Wolności" (GTS – Polska) i "Shaking the Tale" (An Grianan Theatre – Irlandia).
Zawiera nowe teksty autorstwa Elizabeth Stanforth Sharpe, Nate Cohena, Davida Monteitha, Willa Weiglera i Julii Lane oraz Maca Giolla Bhrighde, stare teksty autorstwa Williama Szekspira oraz znalezione i zasłyszane teksty z niezliczonych źródeł, między innymi z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Cały tekst został złożony przez Philipa Parra (który jest głównym winowajcą).
Muzyka została napisana i zaaranżowana przez Gudmundura Ingi Thorvaldssona.
Matt Marks napisał “When Daffodils Begin to Peer” dla "Shaking the Tale", a “Psalm stojących w kolejce” jest tekstem Ernesta Brylla do muzyki Wojciecha Trzcińskiego.

Wydarzenie jest częścią projektu „Shaking the Walls”.
Szczegółowe informacje: http://festiwalszekspirowski.pl/pl/program-24fs/shake-fear-break-walls-bez-leku-bez-murow-24fs/

fot. Monika Stolarska

W ramach XXIV Festiwalu Szekspirowskiego odbędzie się też dzisiaj  gościnny spektakl - premiera "Burzy" w reż. Grzegorza Jarzyny, realizowanej w TR WARSZAWA/ ATM STUDIO.
Streaming na żywo z warszawskiej sceny DZISIAJ od godz. 18:45 na  https://online.trwarszawa.pl
(wymagana była wcześniejsza akredytacja)

Program wieczoru:

18:45 - Wprowadzenie do spektaklu - na żywo, z teatru, poprowadzi Rafał Maćkowiak, aktor TR Warszawa
19.00 - Streaming live spektaklu: "2020: Burza" w reż. Grzegorza Jarzyny
Po spektaklu rozmowę z twórcami i twórczyniami "2020: Burza" poprowadzi dziennikarka Agnieszka Szydłowska.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne