EN
8.11.2021, 10:45 Wersja do druku

Gdańsk. Burzliwy listopad w Teatrze Szekspirowskim

Czy rozkład polskiego Kościoła jest faktem? Czy żyjemy w społeczeństwie duchowo martwym?

fot. mat. organizatora

Na te pytania postarają się odpowiedzieć 15 listopada: Piotr Augustyniak - filozof, pisarz, dramaturg, twórca cyklu Bezradność filozofa. Rozmowy o współczesności z Szekspirem w tle oraz jego gość Stanisław Obirek - antropolog kultury, teolog, historyk i publicysta.  Inspiracją do rozmowy pt. “Sodoma i Gomora” będzie szekspirowski “Otello”.

Podczas tego spotkania rozmówcy zmierzą się z problemem polskiego katolicyzmu. Zastanowią się nad powodami kryzysu,  porozmawiają o patologiach, które toczą polską religijność i o zawłaszczeniu życia wewnętrznego Polaków przez kościelny monopol. Postawią też pytanie o duchowość naszych marzeń: taką która otwiera na sacrum i tajemnicę życia, rodzi wolność i nieskłamaną wrażliwość.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek: "Jezus Niechrystus" Piotra Augustyniaka (wyd. słowo obraz/terytoria) oraz "Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele" Stanisława Obirka i Artura Nowaka (wyd. Agora).

fot. Jacek Klejment

Odważna, współczesna interpretacja jednej z ostatnich sztuk Mistrza ze Stratfordu - na scenę elżbietańską Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. 

Spektakl w reżyserii Szymona Kaczmarka gramy
25, 26, 27, 28 listopada oraz 17, 18 i 19 grudnia 2021

Dwa światy – pierwszy i trzeci.
I mała wyspa na peryferiach, o którą rozbijają się fragmenty, strzępy wielkiego świata.
Globalna polityka. Handel. Przemysł. Wpływy.
Mały terroryzm i wielkie konsekwencje.
Mój i Twój strach.
BURZA w nas.

Czy wiesz, co jest naszą współczesną magią?

Źródło:

Materiał nadesłany