30.12.2020, 08:23 Wersja do druku

Gardzienice. Koncert zespołu Mundinova online

OPT Gardzienice zaprasza na spektakl  "Z gazet naszych codziennych" oraz na  na koncert zespołu Mundinova.

fot. mat. teatru

Trzon zespołu stanowią Dorota Kołodziej (głos), Marzena Cybulka (gitara basowa, kontrabas) oraz Michał Wilczyński (gitary). Artyści spotkali się w 2017 roku z zamysłem, by tworzyć muzykę unikalną, poruszającą, oszczędną w środkach wyrazu, wyrywając się jednocześnie z utartych ram stylistycznych klasyfikacji. Zestawienie charyzmatycznej barwy głosu wokalistki z około - jazzowymi harmoniami oraz zaskakującymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, doprowadziło do powstania silnej eksplozji ładunku twórczego w postaci MUNDINOVA.

W lipcu 2020 roku zespół zadebiutował albumem „W drodze”, nakładem wydawnictwa Mundi Art, z gościnnym udziałem Dariusza Kaliszuka (perkusja, instrumenty perkusyjne) oraz Mateusza Szemraja (oud, rubab, baglama).

W grudniu 2020 roku odbyła się rejestracja filmowa koncertu Mundinova w Gardzienicach w ramach Festiwalu Generator Nadziei.

Więcej o zespole na:
www.mundinova.pl

Koncert rozpocznie się 1 stycznia o godz. 20:00.

Link do emisji: https://www.youtube.com/watch?v=Z6p4GKP04XY


Polecamy również emitowany do 31 grudnia 2020 (do 23:59) spektakl: "Z gazet naszych codziennych"

"Z gazet naszych codziennych"
Premiera online: 22 grudnia 2020, g. 20:00
Emisja: do 31.12.2020
YouTube / Facebook

Cztery bohaterki w ich codziennym dążeniu do radości, dzikości i spełnienia. Jak mówią: "Samą duszą nie można żyć, oprócz duszy jest potrzebne jeszcze ..."
No właśnie co?

Spektakl muzyczny przeplatany piosenkami z dwudziestolecia międzywojennego, do którego scenariusz powstał na podstawie fragmentów gazet z lat 1918-1939.

Występują:
Anna Maria Słowikowska
Marta Łaska
Anna Bielecka
Marta Zamora
Patryk Zabielski

Scenografia: Anna Zaniewicz
Oprawa muzyczna: Patryk Zabielski

Premiera spektaklu "Z gazet naszych codziennych" była zaplanowana na corocznie odbywający się w Gardzienicach festiwal Generator Nadziei, w terminie 5-8 listopada 2020 r, jako jedna z prac dyplomowych studentów Akademii Praktyk Teatralnych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju i na świecie Festiwal został przeniesiony na maj 2021 r., z powodu regulacji, spowodowanych COVID-19, co ogłaszaliśmy na naszej stronie internetowej (www.gardzienice.org).

Niektóre spektakle i koncerty postanowiliśmy zarejestrować wcześniej i zaprezentować online. Nie mamy bowiem gwarancji iż w maju 2021 wszystko się zmieni, jak i czy wszyscy uczestnicy festiwalu będą dyspozycyjni.

Dlatego z ogromną przyjemnością przedstawiamy zapis „pracy w toku”, bez osób na widowni. Pierwszymi widzami są Internauci.

Zarejestrowany spektakl dojrzewał w trakcie prób otwartych, dla wszystkich studentów Akademii oraz twórców Teatru "Gardzienice", którzy wyrażali swoje opinie oraz podsuwali sugestie. Zgodnie z metodami pracy pedagogicznej praktykowanymi w naszej Akademii. Finalna wersja jest jednak owocem integralnych decyzji realizatorów, których nazwiska i funkcje artystyczne wymienione są w napisach końcowych.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data:

30.12.2020

Wątki tematyczne