EN

3.12.2021, 14:13 Wersja do druku

Festiwal w cieniu skandalu

Inne aktualności

Krakowski festiwal teatralny „Boska Komedia” rozpoczyna się w tym roku w aurze skandalu. W mediach pojawiły się informacje, że będą w nim uczestniczyć reżyserzy, których oskarżono o przemoc psychiczną i fizyczną wobec studentów i aktorów. Nie wpłynie to jednak znacząco na program imprezy.

Dwa dni temu w „Gazecie Wyborczej” opublikowano artykuł, w którym dziennikarka Ida Dzieciuchowicz ujawniła, że na krakowskim festiwalu „Boska Komedia” pojawi się pod pseudonimem Ulisses Ghawdex polski reżyser teatralny Paweł Passini, którego kilka miesięcy temu studentki Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oskarżyły o molestowanie. Ma on zaprezentować pod Wawelem projekt „Najpiękniejszy wschód”, zrealizowany z białoruskimi aktorami pod egidą Instytutu Adama Mickiewicza.

Artykuł sprawił, że w internecie pojawiły się informacje, iż w programie festiwalu są również spektakle dwójki innych reżyserów, oskarżanych o przemoc wobec aktorów i studentów. W swoim środowym wpisie na Facebooku, dyrektor festiwalu „Boska Komedia” - Bartosz Sydłowski, odpowiadając publicznie na pytania zadane mu przez Dzieciuchowicz, ujawnił że chodzi o Grzegorza Wiśniewskiego i Maję Kleczewską.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Skandal wokół festiwalu "Boska Komedia": wezmą w nim udział reżyserzy oskarżeni o przemoc wobec aktorów

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Wątki tematyczne