EN
25.07.2022, 10:57 Wersja do druku

Fenomenalny koncert muzyki filmowej pod batutą mistrza w Operze Leśnej

Jego muzyka stanowi ilustrację do przeszło 50 kinowych obrazów, piosenki, które napisał do seriali, nuciła cała Polska i nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. W niedzielny wieczór na scenie Opery Leśnej Krzesimir Dębski świętował 50- lecie pracy artystycznej prezentując program, w którym jego własna twórczość ustąpiła miejsca dziełom m.in. Zimmera, Roty, Hornera, Morricone, Matuszkiewicza czy Kilara. Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci słuchaczy oczarowanych nie tylko muzyką, ale i osobowością tego niesamowitego i ekscentrycznego jubilata. Pisze Ewa Palińska w portalu trojmiasto.pl.

Krzesimir Dębski jest jednym z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki popularnej i filmowej. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że niemal każdy zetknął się z jego twórczością, a i z zanuceniem niektórych jego piosenek czy motywów z filmów nie miałby problemów.

Nie znasz twórczości Krzesimira Dębskiego? Tak ci się tylko wydaje

Znawcy powiedzą, że to nazwisko znają wszyscy. Ja jestem realistką i wiem, że tak nie jest. Na widowni Opery Leśnej nie brakowało osób, które kupiły bilety tylko dlatego, że chciały posłuchać muzyki filmowej i zastanawiały się, kim jest człowiek, którego nazwisko widnieje na biletach. Jako że nigdy nie jest za późno, żeby zaległości nadrobić, przedstawię w dużym skrócie dorobek tego niezwykłego artysty.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Fenomenalny koncert muzyki filmowej pod batutą mistrza w Operze Leśnej

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Ewa Palińska

Data publikacji oryginału:

25.07.2022