EN

6.10.2022, 10:11 Wersja do druku

Elbląg. Premiera „Dajcie mi tenora". Broadwayowski hit na scenie Teatru Sewruka

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przygotowuje na 15 października premierę spektaklu „Dajcie mi tenora” Kena Ludwiga, uznanego na całym świecie dramaturga i autora wielu broadwayowskich hitów.

fot. mat. teatru

New York Times określił „Dajcie mi tenora” jako „jedną z dwóch najlepszych fars żyjącego autora”. Sztuka Kena Ludwiga wygrała trzy Nagrody Tony i została nominowana w dziewięciu kategoriach.

Do reżyserii spektaklu w elbląskim teatrze zaproszony został Zbigniew Rybka - teatrolog, reżyser, menadżer kultury. Laureat wielu nagród i wyróżnień za działalność kulturalną. Scenografię natomiast przygotowuje Wojciech Stefaniak, który od 2011 r. współpracuje z elbląskim teatrem (zrealizował w Elblągu m.in. „Mój boski rozwód”, „Mayday”, „Plotkę”). Ma za sobą ok 400 realizacji sztuk teatralnych, koncertów, aranżacji wystawienniczych.

„Dajcie mi tenora” to zwariowana farsa, w której piętrzą się problemy organizacyjne i osobiste przed występem światowej sławy śpiewaka. Na kilka chwil przed premierą emocje sięgają zenitu a sprawa się komplikuje, gdy nieoczekiwany wypadek sprawia, że sławny tenor Tito Merelli nie pojawi się na scenie. Dyrektor opery musi wziąć sprawy w swoje ręce, by premiera za wszelką cenę się odbyła.

Zapraszamy na brawurowy spektakl, pełen nagłych zwrotów akcji, pomyłek, miłosnych zawirowań, marzeń o wielkiej karierze i … przebieranek!

„Dajcie mi tenora”

Ken Ludwig, reż. Z. Rybka, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

15.10, godz. 18:00 PREMIERA
16.10, godz. 17:00
21.10, godz. 19:00
22.10, godz. 18:00
23.10, godz. 17:00
28.10, godz. 19:00

Źródło:

Materiał nadesłany