EN

4.08.2021, 12:37 Wersja do druku

Elbląg. Letnie spektakle i koncerty

Inne aktualności

Za nami kolejne spotkanie w ramach XXIV Letniego Salonu Muzycznego. Na scenie elbląskiej muszli koncertowej w Bażantarni aktorzy Artur Hauke i Piotr Szejn zaprezentowali dramat „Emigranci" Sławomira Mrożka. Za tydzień koncert.

Aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprezentowali jeden z najważniejszych polskich dramatów okresu powojennego. Na scenie muszli koncertowej w dramacie „Emigranci" Sławomira Mrożka wystąpili Artur Hauke i Piotr Szejn. Tytułowymi emigrantami i zarazem jedynymi osobami dramatu są pochodzący zbliżej nieokreślonego kraju AA oraz XX, którzy są skazani na własne towarzystwo ze wszystkimi problemami, frustracjami ikonfliktami.

Głównym problemem tragedii jest obcość, mająca różne wymiary i znaczenie — m.in. obcość człowieka wobec innego człowieka, obcość wobec społeczeństwa czy kraju. Dramat po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1974 roku, a wystawiony został w 1975, ale jego tekst nadal wydaje się tak samo ważny.

— Nie mogło nas tu zabraknąć —jesteśmy w Bażantarni z żoną co niedzielę i bardzo podoba nam się ten wymiar spotkań z kulturą i sztuką — mówi jeden z widzów.

  1. Już w najbliższą niedzielę — 8 sierpnia — Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu. Tym razem na scenie Letniego Salonu Muzycznego wystąpi zespół Plateau w koncercie „O miłości niebanalnie".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Był spektakl, będzie koncert

Źródło:

Gazeta Olsztyńska Nr 178

Autor:

KK

Wątki tematyczne