EN

12.07.2022, 08:24 Wersja do druku

To ostatnie w lecie spotkanie z "Empuzjonem" Olgi Tokarczuk. Wpadnij na Góry Literatury, są jeszcze bilety

W środę 13 lipca 2022 rusza Festiwal Góry Literatury. Co warto zobaczyć, gdzie warto być i czego posłuchać? O tegorocznej edycji opowiada Jana Karpienko, asystentka Olgi Tokarczuk, której fundacja w tym roku organizuje imprezę.
Agnieszka Dobkiewicz: – Gdy przeglądałam program Festiwalu Góry Literatury, a od razu dodam, że to lektura na dobrych kilkadziesiąt minut, od razu rzuciło mi się w oczy to, że zmieniliście lokalizację i nie spotkamy się już na Wzgórzach Włodzickich, a w pobliskim Zamku Sarny?

Jana Karpienko: – Festiwal odbywa się w tym roku już po raz ósmy, bo istnieje od 2015 roku i stopniowo się rozwija, zmienia. To jest jego naturalna ścieżka, tak jak wielu wydarzeń kulturalnych.

W tym roku rzeczywiście spotkamy się w kilku lokalizacjach - zarówno już znanych stałym bywalcom festiwalowym, jak i kilku nowych. Festiwalowe wydarzenia będą się odbywać i w Zamku Sarny, i Zamku Książ, i w Nowej Rudzie, i w Radkowie, i w Ludwikowicach, i w Sokołowsku, i w Świdnicy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

To ostatnie w lecie spotkanie z "Empuzjonem" Olgi Tokarczuk. Wpadnij na Góry Literatury, są jeszcze bilety

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.