EN

16.07.2021, 08:08 Wersja do druku

Częstochowa. Małgorzata Marciniak zagrała w kontynuacji "Kruka"

Canal+ rozpoczął emisję nowego sezonu polskiego serialu kryminalnego "Kruk", którego akcja dzieje się na Podlasiu. Pojawia się w nim aktorka teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

fot. Piotr Dłubak / mat. teatru

Serial, który premierowo wszedł na telewizyjne ekrany w 2018 r. – z podtytułem „Szepty słychać po zmroku" – zebrał bardzo dobre recenzje. Dla Canal+ stworzyli go scenarzysta Jakub Korolczyk i reżyser Maciej Pieprzyca. Główną rolę policjanta Adama Kruka, który zesłany z Łodzi na Podlasie nie tylko tropi przestępców, ale i zmaga się z własnymi demonami i przeszłością, zagrał Michał Żurawski. Ostatnio można go było oglądać m.in. w roli Jakuba Szapiro w równie chwalonym serialu „Król".

Sukces pierwszej serii skłonił producentów i twórców, by „Kruka" kontynuować, choć zastrzegają, że powstała zupełnie nowa opowieść, a nie ciąg dalszy. Drugi sezon, który składa się z sześciu odcinków, został opatrzony podtytułem „Czorny woron nie śpi". 9 lipca po raz pierwszy pojawił się w CANAL+ online. Żurawskiemu towarzyszą m.in. Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Tomasz Włosok, Maria Sobocińska.

W obsadzie jest także Małgorzata Marciniak, aktorka teatru im. Mickiewicza w Częstochowie. I to miejska scena pochwaliła się tym na swoim Facebooku: „Drodzy Widzowie, naszą wspaniałą aktorkę Małgorzatę Marciniak możecie zobaczyć na szklanym ekranie!" – można przeczytać.

Częstochowianka zagrała rolę Cyganki, matki Weszo – Dika Balasz. Pojawia się w odcinkach drugim oraz szóstym. Małgorzata Marciniak jednak podkreśla: „Polecam cały serial ze wspaniałą obsadą".

Małgorzata Marciniak jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Z częstochowskim teatrem związała się w 1990 r. W 1996 r. została laureatką Złotej Maski za rolę tytułową w spektaklu „Balladyna" w reż. Adama Hanuszkiewicza. Ostatnio można ją było oglądać m.in. w przedstawieniach „Królowa Śniegu" i „Czyż nie dobija się koni?" w reż. Magdaleny Piekorz, „Nagle, zeszłego lata" w reż. Krzysztofa Knurka, „Trzy świnki" w reż. Roberta Dorosławskiego.

Drugi odcinek serialu „Kruk. Czorny woron nie śpi" będzie dostępny od 16 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

Tytuł oryginalny

Częstochowianka zagrała w kontynuacji "Kruka". Małgorzata Marciniak: Polecam cały serial

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ba