EN

6.05.2021, 16:39 Wersja do druku

Cieszyn. Zawisły plakaty wyrażające nadzieję, że wkrótce wrócą imprezy kulturalne

Inne aktualności

Plakaty, przypominające imprezy i wydarzenia kulturalne, które odbywały się w minionych latach, zawisły w Cieszynie. Miejscowy ośrodek kultury podał, że chce w ten sposób wlać w serca mieszkańców nadzieję, iż wkrótce minie pandemia i wrócimy do normalności.

„Czas pandemii nie sprzyja organizacji imprez kulturalnych, szczególnie tych masowych. Wiele z zaplanowanych wydarzeń musieliśmy odwołać. Akcja z plakatami ma na celu przywrócić dobre wspomnienia i pokazać, jak było pięknie i jak wkrótce pięknie może być” – powiedziała Agnieszka Pawlitko z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Dom Narodowy.

Jak dodała, pomimo trudnych czasów, pracownicy Domu Narodowego z nadzieją patrzą w przyszłość i już planują letnie imprezy. „Mamy nadzieję, że odbędą się one w naszym mieście. (…) Wrócimy do normalności” – powiedziała.

Łukasz Bielski z Domu Narodowego poinformował w czwartek, że 17 wielkoformatowych, kolorowych plakatów umieszczonych zostało na wiatach przystankowych w mieście. Przypominają imprezy i wydarzenia kulturalne, które odbywały się w latach 2019 i 2020 - będą zdobiły przystanki do połowy czerwca.

„Mamy nadzieję, że akcja przypadnie lokalnej społeczności do gustu. Czekając na autobus będą mogli przypomnieć sobie czasy normalności, a być może także odnaleźć siebie na plakacie” – dodał Bielski.

COK Dom Narodowy jest jednostką samorządu Cieszyna.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne