Inne aktualności
- Warszawa. Koniec sezonu i zapowiedź nowego w Komunie Warszawa 23.06.2026 16:04
- Kielce. Rozpoczyna się 34. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę” 23.06.2026 16:02
- Świętokrzyskie. 23. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych od piątku 23.06.2026 15:55
-
Wrocław. Teatr Muzyczny Capitol rozpoczął sprzedaż biletów na musical „Kościuszko”
23.06.2026 15:50
- Teatr TV. Szyc, Popławska, Konopka i Gorodecka dołączają do obsady „Króla Maciusia Pierwszego”. Odkrywamy kolejne karty nowej premiery 23.06.2026 15:17
- Białystok. Teatr Dramatyczny podsumował sezon 2025/2026 23.06.2026 15:08
- Warszawa. Oświadczenie ws. spotkania po spektaklu „Krzyżacy” podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa” 23.06.2026 15:07
-
Poznań. Magdalena Cielecka o „The Second Woman”: czekam na to przeżycie jak na surwiwalowy wyjazd
23.06.2026 14:32
- Łódź. WYWROTY. Teatr Chorea ogłasza program Retroperspektyw 2026 i zaprasza do spojrzenia na świat z innej perspektywy 23.06.2026 14:24
- Katowice. Ukazała się książka „Moją siłą jest właśnie to, że jestem stąd. Grażyna Bułka w rozmowie z Tomaszem Kowalskim” 23.06.2026 14:15
- Płock. III Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych „Opowieści” – w lipcu 23.06.2026 13:49
- Poznań. Dziś na Malcie m.in. nowozelandzki teatr powietrzny i Peszek z Kochanowskim 23.06.2026 12:24
- Katowice. Ruszył nabór do 7. edycji plebiscytu na Śląską Lokację Filmową 23.06.2026 12:15
-
Słowacja. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Divadelná Nitra w obliczu niepewnej przyszłości
23.06.2026 11:59
Plakaty, przypominające imprezy i wydarzenia kulturalne, które odbywały się w minionych latach, zawisły w Cieszynie. Miejscowy ośrodek kultury podał, że chce w ten sposób wlać w serca mieszkańców nadzieję, iż wkrótce minie pandemia i wrócimy do normalności.
„Czas pandemii nie sprzyja organizacji imprez kulturalnych, szczególnie tych masowych. Wiele z zaplanowanych wydarzeń musieliśmy odwołać. Akcja z plakatami ma na celu przywrócić dobre wspomnienia i pokazać, jak było pięknie i jak wkrótce pięknie może być” – powiedziała Agnieszka Pawlitko z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Dom Narodowy.
Jak dodała, pomimo trudnych czasów, pracownicy Domu Narodowego z nadzieją patrzą w przyszłość i już planują letnie imprezy. „Mamy nadzieję, że odbędą się one w naszym mieście. (…) Wrócimy do normalności” – powiedziała.
Łukasz Bielski z Domu Narodowego poinformował w czwartek, że 17 wielkoformatowych, kolorowych plakatów umieszczonych zostało na wiatach przystankowych w mieście. Przypominają imprezy i wydarzenia kulturalne, które odbywały się w latach 2019 i 2020 - będą zdobiły przystanki do połowy czerwca.
„Mamy nadzieję, że akcja przypadnie lokalnej społeczności do gustu. Czekając na autobus będą mogli przypomnieć sobie czasy normalności, a być może także odnaleźć siebie na plakacie” – dodał Bielski.
COK Dom Narodowy jest jednostką samorządu Cieszyna.