EN

30.07.2021, 13:25 Wersja do druku

Cieszyn. Rozpoczyna się Kino na Granicy

Inne aktualności

Kino na granicy znów połączy sąsiadów po obu stronach Olzy - tym razem wcześniej, już na przełomie lipca i sierpnia. W programie retrospektywy filmów Janusza Gajosa, Andrzeja Żuławskiego, Miloša Formana i kina skupionego wokół postaci Václava Havla oraz nowe filmy z Polski, Czech i Słowacji. Pisze Alexandra Kozowicz w Gazecie Wyborczej - Katowice.

Przegląd Filmowy "Kino na Granicy" to sześć dni wypełnionych filmami, koncertami, spotkaniami z aktorami i reżyserami. W sumie obejrzeć będzie można ponad 130 tytułów. Filmy w Cieszynie wyświetlane będą średnio co pół godziny, w aż sześciu różnych miejscach, m.in, w pięknym cieszyńskim teatrze, który „zagrał" kiedyś w "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy.

Uwiodła nas „Maryjka"

Organizatorzy koncentrują się na pokazaniu swoim widzom produkcji z rejonu Europy Środkowej - my polecamy premiery i rewelacyjne filmy minionego roku: "Spravkę" Petra Bebjaka, słowackiego kandydata do Oscara, obraz bośniackiej reżyserki Jasmili Zbanic "Aida", najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej (również kandydat do Oscara) "Śniegu już nigdy nie będzie", świetne kino rozrywkowe z plejadą gwiazd "W jak Morderstwo", "Magnezję", "Sweat" i "Ostatni komers".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kino na Granicy rozpoczyna się w Cieszynie. Ta impreza jest jak czeskie Hollywood i słowiańskie Cannes

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Alexandra Kozowicz

Data publikacji oryginału:

29.07.2021 20:45

Wątki tematyczne