EN

18.06.2021, 07:27 Wersja do druku

Cieszyn. Janusz Gajos gościem Kina na Granicy

fot. arch. prywatne/mat. organizatora

"Piłkarski poker", "Przesłuchanie" i "Body/Ciało" - festiwal filmowy Kino na Granicy w Cieszynie zapowiada przegląd filmów z Januszem Gajosem.

Janusz Gajos będzie bohaterem retrospektywy i gościem specjalnym festiwalu Kino na Granicy w Cieszynie. To oznacza, że obejrzy filmy ze swoim udziałem, choć - jak mówił Wyborczej w 2015 r. - "nie chodzi na siebie do kina". Publiczność festiwalu w Cieszynie będzie mogła przypomnieć sobie najsłynniejsze role wybitnego polskiego aktora.

Janusz Gajos: talent, pokora, pracowitość

- Nie ma w sobie niczego z gwiazdora, nie zabiega o rozpoznawalność, na status zapracował rolami, talentem, pokorą i pracowitością. I może jeszcze nieustanną ciekawością tego, co nowe, nieznane, ciekawe. W kinie i w teatrze często pracuje z młodymi twórcami, nie stroni od eksperymentu, ale równolegle jest warsztatowcem w starym stylu. Potrafi zagrać wszystko: komedię, tragedię, dramat - mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy po stronie polskiej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Nie chodzi na siebie do kina", ale na festiwal przyjedzie. Janusz Gajos gościem Kina na Granicy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Górna