EN

2.11.2020, 15:19 Wersja do druku

Chiny. Pokazy "Inicjacji" Polskiego Teatru Tańca z Poznania na Beijing Fringe

W ramach specjalnego programu online Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Beijing Fringe od poniedziałku do 15 listopada widzowie będą mogli obejrzeć spektakl "Inicjacja" Polskiego Teatru Tańca z Poznania (PTT).

fot. Andrzej Grabowski

"Tegoroczna, 13. edycja Festiwalu odbywająca się w warunkach pandemii skłoniła organizatorów do poszukiwania alternatywnej formy dla prezentacji spektakli zagranicznych - będą one dostępne na platformie Youku" - poinformował na swojej stronie Instytut Adama Mickiewicza (IAM).

Jak wyjaśniono, spektakl "Inicjacja" to "muzyczno-filmowy eksperyment w reżyserii Iwony Pasińskiej, gdzie każdy z czarno-białych kadrów jest odrębną, malarską kompozycją". "Układają się one w oniryczną opowieść o próbie wejścia w rzeczywistość, w której na percepcję widza silnie oddziałuje - poza ruchem tancerzy - ascetyczna scenografia Andrzeja Grabowskiego, muzyka Jacka Sienkiewicza oraz ruch kamery, cyklicznie powracającej do tych samych miejsc" - czytamy o przedstawieniu.

"Tegoroczna prezentacja na Beijing Fringe jest efektem wieloletniej współpracy pekińskiego festiwalu i IAM, sięgającej 2013 r., kiedy na festiwalu Beijing Fringe w Pekinie zaprezentowano trzy polskie spektakle taneczne - Święto wiosny Janusza Orlika, 5-7-5 Haiku Marzeny Krzemińskiej oraz Le Sacre Teatru Dada von Bzdulow" - podkreślono na stronie IAM.

Przypomniano też, iż w 2018 r. zespół PTT gościł na China Shanghai International Arts Festival ze spektaklem "Żniwa" w reżyserii Igora Gorzkowskiego z choreografią Iwony Pasińskiej oraz artystów PTT.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne