23.02.2021, 08:50 Wersja do druku

Bytom. Nie żyje Anna Majer, tancerka, choreografka i pedagożka

Inne aktualności

W sobotę 20 lutego zmarła Anna Majer - tancerka, choreografka, reżyserka, wykładowczyni akademicka. Przez wiele lat była związana z Operą Śląską w Bytomiu.

Anna Majer zadebiutowała jako choreograf na scenie Opery Śląskiej, przygotowując „Bolero” Ravela, które zostało nagrodzone Złotą Maską w 1992 r.

Współpracowała m.in. z Operą Wrocławską, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Realizowała zarówno własne spektakle, jak i partie choreograficzne w przedstawieniach dramatycznych.

Na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach stworzyła nowy kierunek: artystyczne formy aktywności ruchowej. Pracowała ze studentami Akademii Muzycznej w Katowicach oraz słuchaczami Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim.

W Operze Śląskiej przygotowała ruch sceniczny i choreografię m.in. do „Widm”, „Poławiaczy pereł”, „Quo vadis”, „Tanhausera”, „Kota w butach” czy „Kopciuszka”, za którego otrzymała Złotą Maskę.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nie żyje Anna Majer, tancerka, choreografka i pedagożka związana z Bytomiem

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Katowice online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.