EN

29.04.2022, 09:38 Wersja do druku

Bytom. Majówka z Operą Śląską

Opera on tour zaprasza do zaprzyjaźnionych instytucji w Chorzowie i Katowicach na spektakl teatralno-muzyczny, operę buffa oraz wyjątkowy koncert w Sali koncertowej im. Adama Didura w Bytomiu.

fot. Krzysztof Bielinski

Na początku maja widzów Teatru Śląskiego w Katowicach oraz Chorzowskiego Centrum Kultury oczaruje znakomicie znana historia miłosna Adiny i Nemorino w odświeżonej wersji rodem z „Grand Budapest Hotel”. „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego rozgrzeje serce każdego widza, a wartka akcja pełna komicznych sytuacji oczaruje swą subtelnością i nastrojowością. Takiego spektaklu nie można opuścić… w rolach głównych zobaczymy solistów Opery Śląskiej – Gabrielę Gołaszewską, Adama Sobierajskiego (10.05) i Andrzeja Lamperta (22.05). Zapraszamy 10 maja do Teatru Śląskiego w Katowicach oraz 22 maja do Chorzowskiego Domu Kultury.

W tym roku Opera Śląska została zaproszona do udziału w Vinyl Festiwal w Chorzowie, w ramach którego zostanie zaprezentowany spektakl teatralno-muzyczny „Callas. Master Class”. 

fot Krzysztof Bieliński

Wiodącym wątkiem sztuki są lekcje muzyki, których diwa udzielała pod koniec swojej kariery (1971-1972) w słynnej nowojorskiej Juilliard School. Na scenie pojawiają się uczniowie-śpiewacy. Będą musieli skonfrontować swój talent z oceną kapryśnej primadonny. Z czasem na pierwszy plan wysuwa się miłość Callas do muzyki, wspomnienia z jej bogatej kariery przeplatane z wątkami prywatnymi. Jesteśmy świadkami życiowych wyborów artystki, jej całkowitego poświęcenia dla sztuki i konsekwencji trudnych decyzji. W roli tytułowej wystąpi Joanna Kściuczyk-Jędrusik. Spektakl będzie można zobaczyć 12 maja w Chorzowskim Centrum Kultury.

Pod koniec maja zapraszamy na Wielką Galę Koncertową z okazji Dnia Matki w Operze Śląskiej z największymi przebojami wspaniałej polskiej Primadonny - Violetty Villas. Śpiewaczki nazywanej „głosem ery atomowej”, posiadającej czterooktawową skalę głosu, słynącej ze swego charakterystycznego wizerunku wykreowanego na styl hollywoodzkiej gwiazdy lat 60., któremu pozostawała wierna. W koncercie zabrzmią najpiękniejsze utworu z repertuaru gwiazdy, te znane i mniej znane, o przepięknych melodiach i głębokich treściach. Usłyszymy między innymi energetyczne „Nie ma miłości bez zazdrości”, romantyczny i pełen temperamentu „Pocałunek ognia”, koloraturową „Granadę” czy wzruszający „List do matki”. To jednak tylko część niesamowitego repertuaru. Okazji do zachwytu będzie znacznie więcej! Obdarzonej niesamowitą skalą głosu artystce Joannie Nawrot towarzyszyć będzie Baltic Quasideon Group. Koncert „Tribute to Violetta Villas” odbędzie się 28 maja w Sali Koncertowej im. Adama Didura w Bytomiu. 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia Opery Śląskiej w Bytomiu! Szczegółowy repertuar na stronie www.opera-slaska.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany