EN

9.11.2020, 13:41 Wersja do druku

Bydgoszcz-Toruń. Sztuka kwarantanny - spektakle i koncerty online

fot. Plakat Adama Pękalskiego

Od soboty (7 listopada) do 29 listopada wszystkie instytucje kultury będą zamknięte w całym kraju. Instytucje z tej branży z Kujawsko-Pomorskiego nie chcą tracić kontaktu z widzem, więc działania przenoszą do internetu! Oto przykłady z regionu.

- Pracujemy nad tym, aby być z Wami online. Szczegóły podamy wkrótce - zapowiada Teatr Polski w Bydgoszczy.

- Zaplanowane na najbliższe dni spektakle, także weekendowy „Operowy zawrót głowy -  muzyczny spektakl familijny", nie odbędą się. Wsłuchując się w Państwa głosy, planujemy jednak premierę w streamingu - informuje Opera Nova w Bydgoszczy.

Już wiadomo, że premierę tę zobaczymy 14 listopada (o godz. 17) na kanale YouTube (https://www.youtube.com/wa tch?v=O4auy4XN53c&feature= embtitle). Przedstawienie udostępnione będzie bezpłatnie.

- Zmuszeni jesteśmy zamknąć drzwi naszej szafy (...). Nie pozostajemy jednak bierni! Bogatsi w doświadczenia z wiosennego lockdownu i akcji #zbajemwdomu przenosimy naszą działalność do sieci! - zapowiada Baj Pomorski w Toruniu. I zdradza szczegóły: „Przygotowujemy dwie premiery online w ramach projektu „Bajki Stare/Nowe". Pierwszej z nich spodziewać możecie się 22 grudnia. Będzie to „Kapelusz Pani Wrony" Doroty Parlak w reżyserii Punch Mamy. Drugi internetowy spektakl to nawiązanie do klasyki baśni. Będzie to „Dzielny ołowiany żołnierzyk" wg J. Ch. Andersena w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Obydwa przedstawienia dostępne będą na naszym kanale YouTube." (...) Ponadto, w naszej „Przytulakowej" Sali utworzymy mini studio telewizyjne, gdzie realizować będziemy warsztaty oniine, m. in. aktorskie, plastyczne czy muzyczne. Zaprezentujemy również inne inicjatywy, które już wkrótce będziecie mogli zobaczyć!

W najbliższym czasie Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu planuje uruchomienie wielu projektów online, w których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie - od muzyki, poprzez sztukę, aż po świat humoru i łamigłówek.

- Mocnym akcentem muzycznym będzie projekt #BezBiletu - zdradza Marlena Jankowska z KCK. - Zakłada on cykl koncertów online, w których będą uczestniczyć największe gwiazdy polskiej muzyki między innymi: Mateusz Ziółko, Szymon Wydra i Carpe Diem, Chłopcy z Placu Broni czy Sebastian Riedel. Koncerty będzie można oglądać bezpłatnie na kanale YouTube Kujawskiego Centrum Kultury.

W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu trwa remont, mimo to dzieje się. Online działa „Młody Teatr". Chodzi o młodzieżową grupę teatralną, która cały czas spotyka się online. Opublikowała ona ostatnio kolejny materiał wideo „Nudności, czyli 10 sposobów na nudę". A wkrótce, to jest 28-29 listopada, planowane są online „Warsztaty dramaturgiczne dla młodzieży i studentów". Poprowadzi je Mariusz Babicki - młody reżyser, dramatopisarz, dramaturg, scenarzysta, instruktor teatralny.

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu" w Toruniu zamyka się, ale jednocześnie stara się udostępniać odbiorcom jak najwięcej treści w formie online. Teraz zapraszają na najbliższe wydarzenia: Cyberkultura_oi: sztuka, nauka, technologia -13.11.2020 (godz. 18), Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem online - 18.11.2020 (godz. 18.15), oraz Zmysłotekę online (działania plastyczne dla najmłodszych) w każdą środę na profilu CSW Toruń.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Sztuka kwarantanny - bajki, spektakle i koncerty online

Źródło:

Gazeta Pomorska nr 263

Wątki tematyczne