EN

9.09.2020, 07:59 Wersja do druku

Bydgoszcz. Teatr Kameralny zaczyna nowy sezon

Teatr Kameralny wznawia działalność artystyczną po wakacyjnej przerwie. W nowym sezonie możemy spodziewać się kontynuacji cyklu "Poczytaj mi", wielu nowych inicjatyw i przede wszystkim pierwszych spektakli.


Teatr Kameralny w Bydgoszczy na pierwszą jesienną odsłonę dobrze przyjętego cyklu "Poczytaj mi" zaprosi już 19 września o godz. 11. Tym razem nie w bibliotece, ani jak to później bywało w sieci, a na Wyspie Młyńskiej. Wydarzenie zyska całkowicie nową oprawę. Pojawią się elementy inscenizacyjne, a całość odbędzie się w plenerze. Usłyszymy sztukę Marty Guśniowskiej „Kto się boi pani »EŚ«”.

Oprócz tego Teatr Kameralny zachęca do udziału w zupełnie nowym cyklu wydarzeń – „Detektyw w muzeum", którego pierwsza odsłona również nastąpi we wrześniu, ale tydzień później - 26 września. Teatr, we współpracy z bydgoskimi placówkami muzealnymi, zaprosi dzieci do zwiedzania z zagadką w tle. Uczestnicy co miesiąc będą gościli w innym muzeum, poznając nie tylko ekspozycję, ale również rozwiązując kryminalną intrygę, za każdym razem inną. Pierwsze spotkanie w Muzeum Mydła i Historii Brudu.

W październiku obejrzymy pierwszą premierę – spektakl „Czy ryby śpią?", podejmujący ważny i trudny temat godzenia się ze stratą. Aż do końca roku możemy się spodziewać co miesiąc nowej propozycji dla najmłodszych widzów. W listopadzie będzie to sztuka "Wyspa (Islander)", a w grudniu "Proszę słonia!".

Nowy rok kalendarzowy to kolejne premierowe spektakle. - Repertuar będzie zróżnicowany – skierowany do widzów kilkuletnich, ale także i tych nastoletnich. Teatr, realizując misję edukacyjną, będzie prezentował sztuki uwrażliwiające odbiorców na kwestie społeczne czy ekologiczne, nie unikając prób odpowiedzenia na pytania i problemy młodych widzów, a przy tym nie zapominając o zabawie, rozrywce i wywoływaniu uśmiechu na twarzach widzów - zaznacza Anna Mochalska z Teatru Kameralnego.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Kameralny zaczyna nowy sezon. Będzie się działo

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne