EN

8.12.2020, 11:13 Wersja do druku

Bydgoszcz. Ruszyły próby do nagrań Koncertu Sylwestrowo-Noworocznego w Operze Nova

Z wiadomego wszystkim powodu, w tym roku nie będą mogli Państwo zasiąść na operowej widowni , ale bydgoska Opera Nova nie składa broni i wobec licznych pytań o jej przebojowe koncerty sylwestrowe stara się, aby Publiczności nie ominęły muzyczne atrakcje oglądane.... w domowym komforcie.

fot. mat. teatru

Koncert sylwestrowy' 2020 będzie realizowany w formule zbliżonej do znanej z naszych okolicznościowych produkcji z poprzednich 15 lat, czyli nie zabraknie fragmentów z oper, poprzez blok operetkowy, musicalowy i aranżacje przebojów muzyki pop.

10, 11 i 12 grudnia zespoły Opery Nova pracować będą - z zachowaniem rygoru sanitarnego - nad nagraniem tegorocznego Koncertu. Udział weźmie kilkunastu solistów, Orkiestra, Balet oraz Chór ( z offu). Spośród zarejestrowanych fragmentów wybrane zostaną najlepsze i zmontowane. Do całości nakręcanego na scenie Opery Nova materiału dołączą online konferansjerzy, którzy w ostatnich kilkunastu latach byli gospodarzami operowych koncertów: Artur Andrus, Piotr Bałtroczyk, Andrzej Poniedzielski.

Nad całością czuwa reżyserujący Sebastian Gonciarz, olśniewające pomysły scenograficzne ma w zanadrzu Mariusz Napierała, balet przygotowuje nowe choreografie Iwony Runowskiej. Autorem scenariusza jest Szymon Jachimek. Kierownictwo muzyczne tradycyjnie spoczywa w rękach i batucie dyrektora Macieja Figasa.

Koncert emitowany będzie od 31 grudnia bezpłatnie na platformie VOD. Dokładne terminy i link podamy m.in. na stronie www Opery Nova.


Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne