EN

7.10.2022, 13:24 Wersja do druku

Bydgoszcz. ,,Rozplątanie tęczy” - pierwszy spektakl dla najnajów w Teatrze Kameralnym

Kolejną październikową propozycją Teatru  Kameralnego jest przedstawienie będące wspaniałym preludium rozbudzającym miłość do teatru od najmłodszych lat. Już 8 października w progach Teatru Kameralnego pierwszy spektakl dla najnajów!

fot. proj. Joanna Rusinek

Widowisko dedykowane jest dzieciom od pierwszego roku życia. Spektakl powstał z wyjątkową myślą o dziecięcej delikatnej wrażliwości, której inscenizacja nie zaburza w głośny sposób. ,,Rozplątanie tęczy” w reżyserii Agnieszki Czekierdy to niezmącona hałasem i szybkością obserwacja obrazów, wsłuchiwanie się w dźwięki, a także podążanie za rytmem oraz dostrzeganie gestów.

Przedstawienie stwarza warunki do rozbudzania w dziecku zmysłów, do komunikacji rodzica z dzieckiem poprzez emocje. Ta wyjątkowa podróż szlakiem dziecięcych odkryć nie należy do najdłuższych, tak aby nie pozwolić się znudzić, rozkojarzyć oraz zniechęcić. Przestrzeń widowiska jest ciepła i jasna, dla dziecka po prostu bezpieczna. Z czasem, w rytm oswajania się małych odbiorców z nowym teatralnym otoczeniem inscenizację stopniowo zaczynają wypełniać soczyste kolory oraz fascynujące rekwizyty. Dzieci bacznie obejmują obserwacją aktorkę, a całość inscenizacji pozwala dziecku odczuwać zachwyt, radość, entuzjazm, a także skupienie. Z końcem przedstawienia, kiedy paleta barw zostaje ukazana w całości, dzieci mają szansę namacalnie być częścią przedsięwzięcia oraz sprawdzić samemu, co znajduje się po drugiej stronie tęczy. Widowisko, jakim jest ,,Rozplątanie tęczy’’ pozwala dzieciom doświadczać, poznawać, odkrywać oraz zaspokajać dziecięcą ciekawość. Teatr Kameralny bawi, edukuje oraz wzrusza.

fot. Roman Bosiacki/mat. teatru

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w weekend 08 października o godzinie 12:00, a także 09 października o godzinie 12:00 i 14:00, a także 11, 12, 13 i 14 października o godzinie 10:00*. Bilety na wydarzenie nabyć można w kasie Teatru Kameralnego, a także na stronie Teatru oraz pod numerem telefonu 887 467 102.

*SPEKTAKLE PRZEWIDZIANE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Teatr nie bierze odpowiedzialności za udział nieletnich uczestników w wydarzeniach, za ich udział odpowiedzialni są ich opiekunowie. W każdym wydarzeniu opłatę ponosi uczestnik wraz z opiekunem.

WIDZOWIE ZOSTANĄ POPROSZENI O ŚCIGĄGNIĘCIE OBUWIA PRZED SPEKTAKLEM!

Kasa biletowa Teatru Kameralnego jest czynna:
wt. 10.00 – 12.00
śr. 14.00 – 18.00
cz. 10.00 – 12.00
pt. 10.00 – 12.00

Pomysł, reżyseria i scenografia: Agnieszka Czekierda
Aktorka: Magdalena Bochan-Jachimek
Muzyka: wykorzystano fragmenty z albumu „Meu Nenem” Palavra Cantada

PATRONI MEDIALNI:
Polskie Radio PiK
ARTNERZY:
Cukiernia Sowa
Kwiaciarnia Dilana
Instytut urody Lalumi Beauty

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne