EN
27.01.2022, 13:16 Wersja do druku

Bydgoszcz. Premiera „Czerwonego Kapturka” w Teatrze Polskim

W ramach ferii zimowych Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował dla swoich najmłodszych widzów premierę najnowszej bajki – „Czerwonego Kapturka” Julii Holewińskiej w reżyserii Wojciecha Farugi.

fot. mat. teatru

W trakcie ferii zaprosimy dzieci oraz całe rodziny na premierę spektaklu „Czerwony Kapturek”. Tekst napisany przez Julię Holewińską, wzbogacony zabawnymi piosenkami w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy, wyreżyseruje dyrektor bydgoskiej sceny Wojciecha Faruga.

"Czerwony Kapturek" to muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka.

Ludowa baśń doczekała się niezliczonych wersji, jednak najczęściej interpretowano ją jako ostrzeżenie przed zagrożeniami czającymi się w obcym świecie. Twórcy bydgoskiego przedstawienia pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa. W muzycznej oprawie spektakl przybierze kształt dynamicznej i przewrotnej opowieści o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. To również opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem. Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które będą atrakcyjne dla całych rodzin, nauczycieli i pedagogów.

Premiera muzycznego spektaklu „Czerwony Kapturek” Julii Holewińskiej w reżyserii Wojciecha Farugi odbędzie się 28 stycznia (piątek) o godz. 18.00 na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Tego dnia o godz. 10.00 zagramy pokaz przedpremierowy spektaklu. Kolejne pokazy „Czerwonego Kapturka” już 29 stycznia (sobota) o godz. 16.00 oraz 30 stycznia (niedziela) o godz. 11.00.

Bilety na spektakle ze styczniowego repertuaru Teatru Polskiego w Bydgoszczy są dostępne na stronie www.teatrpolski.pl w zakładce „KUP BILET ONLINE” . Bilety można także zakupić
w kasie biletowej Teatru (wejście główne od ul. 20 stycznia 1920r.) w godzinach jej otwarcia, tj. od środy do piątku od 14.00 do 18.00.

CZERWONY KAPTUREK
pokaz przedpremierowy: 28 stycznia 2022r. o godz.10.00
premiera: 28 stycznia 2022r. o godz. 18.00 na Małej Scenie TPB
kolejne pokazy: 29 stycznia o godz. 16.00, 30 stycznia o godz.11.00,

tekst Julia Holewińska
reżyseria, scenografia i kostiumy Wojciech Faruga
muzyka Radosław Duda
inspicjentka Hanna Gruszczyńska
występują: Katarzyna Pawłowska, Emilia Piech, Paweł L.Gilewski

Źródło:

Materiał nadesłany