EN

29.04.2021, 14:34 Wersja do druku

Bydgoszcz. Dziś premiera baletowa Opery Nova online

W czwartek, 29 kwietnia o g. 19 zapraszamy do obejrzenia na kanale YouTube najnowszej premiery przygotowanej przez Balet Opery Nova: tryptyku baletowego w choreografii Jacka Przybyłowicza „SZEPTY I CIENIE”.

fot. Andrzej Makowski

Jacek Przybyłowicz przedstawia „wieczór autorski”, który wypełnią trzy jednoaktówki taneczne. „Barocco” do utworów J.S. Bacha, stworzone pierwotnie na Biennale Tańca w Lyonie, było już wystawiane na kilku europejskich scenach. Najnowsza wersja tego dzieła, którą wykona Balet Opery Nova będzie dopasowana do emploi artystycznego tancerzy. Pozostałe części składające się na program wieczoru baletowego: „Szepty i cienie” z muzyką Pawła Szymańskiego oraz „3 for 13” do kompozycji Pawła Mykietyna -  będą miały prapremiery w Operze Nova.

Spektakl, którego premiera przewidziana była pierwotnie w marcu br.,w Międzynarodowym Dniu Teatru i przełożona z powodu przedłużenia lockdownu, będzie miał swą premierę online w Międzynarodowym Dniu Tańca, 29.04.

Przedstawienie zostało zarejestrowane przy użyciu profesjonalnego sprzętu filmującego. Bezpłatnie będzie można oglądać je na YT Opery Nova do 3 maja br.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne