EN

7.09.2020, 10:14 Wersja do druku

Bydgoszcz. Opera Nova koncertem „Z maseczką i humorem" powitała publiczność po półrocznej przerwie

fot. mat. teatru

Wreszcie, po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią, artyści Opery Nova znów wystąpili na żywo przed publicznością, która zasiadła w dużej sali widowiskowej.

O tym, jak bardzo melomani stęsknili się za żywym kontaktem z operą, najlepiej świadczy fakt, że po wejściówki na sobotni (5 IX) koncert do kasy biletowej w deszczowy poniedziałek (31 sierpnia) ustawił się długi ogonek, a blisko 300 biletów rozdano w pół godziny.

Początkowo koncert na powitanie po dłuższej przerwie i jednocześnie rozpoczęcie nowego sezonu artystycznego miał odbyć się w plenerze, ale ze względu na niesprzyjającą aurę, wydarzenie przeniesiono do wnętrza gmachu opery.

W sobotni wieczór podczas koncertu „Z maseczką i humorem" soliści, chór, a także orkiestra Opery Nova pod kierownictwem Macieja Figasa i Piotra Wajraka, jak zawsze, zapewnili publiczności muzyczną ucztę, okraszoną multimediami. Była też niespodzianka - specjalna dedykacja od dyrektora Figasa dla Pierwszej Damy polskiej piosenki - Ireny Santor, która pojawiała się na koncercie w operze przy okazji wizyty w sąsiednim Solcu Kujawskim. Pani Irena zasiadła wśród publiczności w towarzystwie burmistrz Teresy Substyk.

Opera Nova, mimo trwającej wciąż pandemii, nie zwalnia tempa. Jak już informowaliśmy, trwają przygotowania do jesiennych premier. Pierwsza już 3 października, którą będzie spektakl „Operowy zawrót głowy", czyli edukacyjna opera dla dzieci, choć nie tylko.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera Nova koncertem „Z maseczką i humorem" powitała publiczność po półrocznej przerwie

Źródło:

„Express Bydgoski” online

Link do źródła