EN

1.09.2020, 14:53 Wersja do druku

Bydgoszcz. Koncert Opery Nova „Z maseczką i humorem” na Wyspie Młyńskiej

fot. Marek Chełminiak

Inne aktualności

W najbliższą sobotę, 5 września o godz.18, po półrocznej przerwie, Opera Nova spotka się z publicznością „na żywo”. Oczywiście, z zachowaniem dystansu i to dystansu na szerokość… rzeki.

Zapraszamy Publiczność na koncert plenerowy na Wyspę Młyńską (strefa dla widzów otwarta od godz. 17), zaś  pod Operą zajmą miejsca wykonawcy:  kilkunastu solistów oraz  chór i orkiestra ( w zmniejszonych składach) pod batutami Macieja Figasa i Piotra Wajraka.

Choć tytuł koncertu jest nieco nostalgiczny „Z maseczką i humorem”, zapewniamy, iż dostarczy on wiele energii i przede wszystkim artystycznych wrażeń. Zabrzmią utwory z europejskiego kanonu operowego, ”perełki” operetkowe, a także blok przebojów muzyki rozrywkowej.

 

W czwartek i piątek montaż sceny (15 x 10m.)  i ekranu ledowego ( 7 x 4 m) oraz  instalacji światłowodowej. Prosimy kibicować Operze oraz zewnętrznym firmom nagłaśniającym  imprezę.

 

Na  sobotę zaplanowana próba Orkiestry od godz.11. w amfiteatrze nad Brdą oraz ustawianie krzeseł na „widowni”.

Uwaga: wejście na Koncert za okazaniem biletu i z  zachowaniem reżimu sanitarnego ( bezpłatne bilety  rozprowadzone zostały wśród licznych chętnych osób 31 sierpnia).

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat