EN
4.03.2022, 11:49 Wersja do druku

Bydgoszcz. Czytanie dramatu ukraińskiej artystki Leny Laguszonkowej - 6 marca

Ukraińska pisarka Lena Laguszonkowa przygotowywała swój tekst do tegorocznej edycji konkursu AURORA organizowanego przez Teatr Polski w Bydgoszczy. Kończyła pisanie w schronie w bombardowanym Kijowie nie wiedząc, czy przeżyje noc. Chcemy, by jej słowa zostały wypowiedziane - by usłyszeć głos z oblężonego miasta.

fot. mat. organizatora

W niecały tydzień po tym jak Lena skończyła pisać swój tekst pt. „Mój sztandar zasikał kotek”, aktorzy i aktorki Teatru Polskiego w Bydgoszczy przeczytają dla Państwa jej dramat na scenie Miejskiego Centrum Kultury.

Aktorzy, aktorki, tłumaczka, reżyserka, autorka plakatu i obie Instytucje - wszyscy robimy to bez honorariów, a środki zebrane w ramach wydarzenia zostaną przekazane na rzecz pomocy humanitarnej w Ukrainie.

Lena Laguszonkowa, „Mój sztandar zasikał kotek”. Czytanie performatywne
Miejskie Centrum Kultury, 6 marca, godz. 20.30, wstęp wolny
tłumaczenie: Agnieszka Sowińska
reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak
projekt plakatu: Alicja Biała
obsada: Paweł Gilewski, Marian Jaskulski, Damian Kwiatkowski, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Katarzyna Pawłowska, Michał Surówka, Jakub Ulewicz, Małgorzata Witkowska, Marcin Zawodziński
inspicjentka: Hanna Gruszczyńska
organizacja: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Teatr Polski w Bydgoszczy

Tych z Państwa, którzy i które będą chcieć wesprzeć prowadzoną w ramach wydarzenia zbiórkę na rzecz ofiar wojny na Ukrainie bardzo prosimy o zabranie ze sobą gotówki.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne