EN

11.09.2020, 12:49 Wersja do druku

Busko Zdrój. Rusza Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz.

Inne aktualności

Zwykle odbywał się na przełomie czerwca i lipca, ale pandemia sprawiła, że tym razem został przełożony na wrzesień. W sobotę w Busku-Zdroju rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz.

To już jego 26. edycja. -Cieszę się, że uratowaliśmy jeden z nielicznych festiwali muzycznych w tym roku - mówi Karolina Kępczyk, dyrektorka Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. I zapowiada moc atrakcji.

- Już na inaugurację gwiazdor-ska obsada, czyli sopranistka Joanna Woś i cudowna „Madame Butterfly" Pucciniego - podkreśla dyrektor naczelna festiwalu. Początek w sobotę o godz. 18 w BSCK. Bilety: 60 zl.

Dzień później koncert buskich artystów w hołdzie patronki imprezy Krystyny Jamroz, która urodziła się i wychowała w Busku-Zdroju. Od godz. 17 w BSCK wystąpią Ro-ma Owsińska (sopran), Joanna Nawrót (sopran), Jakub Oczkowski (tenor) oraz Buska Orkiestra Zdrojowa. -A w pierwszej scenie Joanna Nawrót, primabalerina Opery Bałtyckiej, wjedzie na scenę na rowerze - zapowiada Karolina Kępczyk.

Po raz pierwszy na festiwalu w Busku-Zdroju gościć będzie Krystyna Janda. Słynna aktorka w czwartek o godz. 20 w BSCK zaprezentuje się jako Maria Callas w spektaklu „Maria Callas. Master Class". Bilety 70 zl. Wcześniej, o godz. 16.30, spotka się z fanami w Bristol Art.&Medical Spa w Busku-Zdroju.

Imprezy festiwalowe do soboty 19 września odbywać się będą także w Ożarowie, Solcu-Zdroju, Wi-ślicy, Skalbmierzu, Szańcu, a także w Kieleckim Centrum Kultury. Bilety w BSCK, biletyna.pl oraz na stronie imprez (jamroz.busko.pl), Piotr Rozpara

Pełny program festiwalu na kielce. wyborcza.pl

Mat. teatru

Tytuł oryginalny

Gwiazdy na festiwalu

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kielce Nr 213 dodatek Co Jest Grane