EN

8.04.2022, 11:28 Wersja do druku

Busko-Zdrój. „Pasja" - wystąpi Kielecki Teatr Tańca

fot. Bartosz Kruk

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Pasja" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Odbędzie się on w poniedziałek, 11 kwietnia, o godzinie 18.

Widowisko ukazuje temat męki Chrystusa w nieco inny sposób, niż w tradycjach liturgicznych. Głównymi bohaterami są Maria Magdalena i Judasz. Kielecki Teatr Tańca postanowił spojrzeć na miłość Jezusa poprzez Marię Magdalenę i Judasza, odsuwając fizyczność w tej historii na plan dalszy, a skupiając się nad wymową duchową. Może przez to będziemy w stanie zrozumieć Judasza, w jego cierpieniu popełnionego grzechu i wybaczyć mu, nie po to, by osłabiać kategorie etyczno - moralne, ale by uciszać zło. Dać świadectwo siły miłości, która - jak w przypadku Marii Magdaleny - spowodowała przeobrażenie duchowe, potrzebne wielu nam współczesnym. Poszczególne sceny pomyślane zostały jako teatralne obrazy-znaki, jakby stacje w drodze życia i drodze krzyżowej Jezusa.

Premiera spektaklu taneczno - muzycznego odbyła się 12 kwietnia 2006 roku na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Jest to spektakl jednoaktowy. Wznowienie spektaklu z udziałem baletu Kieleckiego Teatru Tańca odbyło się l i 2 kwietnia 2012 roku. Za scenariusz, choreografię i reżyserię odpowiedzialni byli Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak. Kompozytor, opracowanie orkiestrowe i dźwięki elektroniczne - Paweł Łukowiec, poetyckie teksty pieśni - Henryk Jachi-mowski, kostiumy - Grzegorz Skawiński.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Echo Dnia nr 82