EN

3.07.2021, 08:46 Wersja do druku

Busko-Zdrój. Muzyczna uczta z gwiazdami. Rozpoczyna się festiwal im. Krystyny Jamroz

Inne aktualności

Koncert "Chopin in memoriam" zainauguruje w piątek 2 lipca 27. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Pisze Janusz Kędracki w Gazecie Wyborczej - Kielce.

Wystąpią w nim pianiści Philippe Giusiano z Francji i Piotr Pawlak z Polski oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jacka Rogali. Początek w Buskim Samorządowym Centrum Kultury o godz. 20, bilety: 60 zł.

W sobotę o godz. 19 w parku zdrojowym odsłonięcia Słoneczka Festiwalowego dokona wybitny wiolonczelista Tomasz Strahl. Godzinę później w BSCK początek koncertu „Buscy artyści Bogusławowi Kaczyńskiemu", w programie znajdują się m.in. utwory z oper i operetek Johanna Straussa, Lehára, Kalmana i Offenbacha. Bilety: 60 zł.

Bez wejściówek można się wybrać w niedzielę na koncert Kwintetu Jacka Cygana, który od godz. 15 grał będzie taneczne melodie w parku zdrojowym. Także po południu aleją Mickiewicza do parku przejdzie barwny korowód tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca w kostiumach ze spektaklu „Kopciuszek", który rozpocznie się o godz. 20 w BSCK (bilety: 15 i 30 zł).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Muzyczna uczta z gwiazdami. Rozpoczyna się festiwal im. Krystyny Jamroz

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Janusz Kędracki

Data publikacji oryginału:

02.07.2021 14:17

Wątki tematyczne