EN

2.02.2022, 08:30 Wersja do druku

Busko Zdrój. „Kłamstwo" zagrają w Walentynki, zawitają gwiazdy

Inne aktualności

 Niesamowite i przenikliwe, a przy tym. o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Spektakl pod takim tytułem w walentynki odbędzie się w Busku-Zdroju. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe?

Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo", który w poniedziałek, 14 lutego odbędzie się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie Buskiego Samorządwego Centrum Kultury oraz na www.biletyna.pl

 Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego" z kilkoma komediami Woody'ego Allena. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nie- przypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy". Spektakl występuje w obsadzie wymiennej. Są to znani ak- torki i aktorzy: Katarzyna Skrzynecka, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Anna Korcz, Katarzyna Skrzynecka, Karolina Bacia, Izabela Gwiz-dak. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Kłamstwo" zagrają w Walentynki. Do Buska zawitają wielkie gwiazdy

Źródło:

Echo Dnia Nr 22