EN
12.02.2022, 18:23 Wersja do druku

„Bliżej chmur. Zaraz spadam”

„Bliżej chmur. Zaraz spadam” w reż. Ewy Konstancji Bułhak w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie. Pisze Rafał Turowski na stronie rafalturow.ski.

fot. Zuzanna Mazurek

Co najmniej jedna z tych historii zdarzyła się naprawdę. Może mniejsza – która, istotne w tym spektaklu jest co innego. To mianowicie, że bez względu na czas czy miejsce, ludzie zaczynający swoje dorosłe życie, są do siebie podobni. I ten spektakl jest właśnie o ich marzeniach, wątpliwościach, pierwszych niepowodzeniach, wzlotach i upadkach. Jakkolwiek to zdanie zabrzmiało, proszę się nie spodziewać jakichś psychodram, rzecz jest nie tylko pełna energii, ale i momentami bardzo zabawna.

Dziewczyny są świetne, wszystkie, bardzo utalentowane, mające w sobie coś magnetycznie przyciągającego, ale i materiał, na którym pracują – jest znakomity. Trudno bowiem wskazać jeden choćby słabszy utwór Anny Lisieckiej, a piosenka o pralnikach to prawdziwy szlagier! Jest więc momentami lirycznie i zwiewnie, chwilami – ostrzej, a każda z muzycznych form je aktorkom z ręki, że użyję popularnej i trafnej metafory fjordu. Jedyną cichutką uwagę mam do monologów, można byłoby nad nimi jeszcze trochę popracować, tak, żeby wszystkie lśniły jak monolog o modliszce p. Aleksandry Ożóg.

Ergo - dyplom udany, każda z aktorek ma szansę pokazać w nim swój talent i warsztat, nie chciałbym – podsumowując – być protekcjonalny, ale obejrzawszy Bliżej chmur, jestem zupełnie spokojny o ich dalsze losy zawodowe.

2022, styczeń

BLIŻEJ CHMUR. ZARAZ SPADAM.

Ewa Konstancja Bułhak

reż. Ewa Konstancja Bułhak

premiera 22 stycznia 2022

Tytuł oryginalny

Teatr Collegium Nobilium

Źródło:

www.rafalturow.ski/teatr

Link do źródła