EN
11.07.2022, 11:46 Wersja do druku

Bitwa o Teatr Rozmaitości. Rekapitulacja

Inne aktualności

W ciągu ostatnich dwóch lat z teatru miało odejść blisko 30 osób. Pod koniec czerwca aktorzy ogłosili protest. Mówią o toksycznej atmosferze i domagają się natychmiastowego odwołania dyrekcji placówki Sytuacja była patowa przez ponad 2. tygodnie. Teraz Dyrektor reaguje i składa deklarację, że odejdzie.

Nie uciekam z pokładu w trudnej sytuacji - powiedziała dyrektorka naczelna TR Warszawa Natalia Dzieduszycka. Nawiązała do obecnego konfliktu w teatrze i zapowiada, że weźmie udział we wrześniowym konkursie na kolejną kadencję dyrektora sceny.

„Potwierdzam, że zespół artystyczny, zespół aktorski zadeklarował chęć udziału w zaplanowanych produkcjach. Potwierdzam również to, że program artystyczny jest dopięty" - wyjaśniła Dzieduszycka. „W tej chwili mamy nawet eksploatację zaplanowaną prawie pół roku do przodu" - zaznaczyła.

Zwróciła uwagę, że jest też zapewniony budżet na przyszłe produkcje, „aczkolwiek z małym dopiskiem: w zależności od tego, jak będzie wyglądała nasza dotacja podmiotowa". „Bo tutaj główną rolę pełni miasto. Jeżeli będą jakieś znaczące cięcia - to wtedy trzeba będzie też podejmować jakieś decyzje na bieżąco" - wyjaśniła dyrektorka naczelna TR Warszawa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Bitwa o Teatr Rozmaitości

Źródło:

Dziennik Trybuna nr 136/137 PAD

Wątki tematyczne