EN
5.03.2023, 11:41 Wersja do druku

Biłgoraj. Burmistrz nagrodził ludzi kultury

Inne aktualności

25 tys. zł – taka była pula nagród, jakie twórcy kultury i artyści otrzymali od burmistrza Biłgoraja za swoją działalność. Uroczystość z tej okazji odbyła się w środę.

O tym, kogo wyróżnić i docenić nie decydował jednak sam Janusz Rosłan, ale powołana przez niego kapituła, rozpatrująca złożone wcześniej wnioski. Jej postanowieniem wśród nagrodzonych znalazły się zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy.

Tegoroczni laureaci nagród burmistrza to: Krystyna Kufera, wieloletnia wokalistka Biłgorajskiej Kapeli Podwórkowej „Wygibusy”, Ewa Bordzań i Iwona Startek, poetki, współzałożycielki Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego i Biłgorajskiej Plejady Literackiej, Aldona Kozak i Kamil Łukasik, wolontariusze zaangażowani m.in. w organizację przedsięwzięć Teatru Poezji i Piosenki oraz Sceny Amatora, Andrzej Kluch, organizator koncertów Secret Sounds Biłgoraj, Mariola Czerwonka, flecistka, Adam Czerwonka, saksofonista oraz Piotr Szymaniak, klarnecista (wszyscy z Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio), Stefan Chudzik ze Stowarzyszenia Biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Antoni Wach, baryton Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej Echo, Marek Szubiak i Tomasz Chołyst za prace przy słuchowisku „Teatr Wyobraźni”, a także Izabela Cholewińska, Małgorzata Dąbek, Sylwia Mazur, Marta Kwiatkowska i Paweł Karp, członkowie Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”.

A to nadal nie koniec listy docenionych. Nagrody zespołowe za całokształt działalności i z okazji jubileuszy trafiły do Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, GF „Pokolenia”, Zespołu Artystycznego „Retrospekcje” i Zespołu Tańca Ludowego „Tanew”.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Biłgoraj. Burmistrz nagrodził ludzi kultury

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

oprac. AK

Data publikacji oryginału:

03.03.2023

Wątki tematyczne