EN

11.12.2020, 09:03 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Z teatru do galerii

Teatr Polski, w ramach  projektu „Spektakle bez barier”, zaprasza na wirtualny spacer po dwóch galeriach – Galerii Bielskiej BWA i Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

fot. Dorota Koperska / mat. teatru

Podczas pierwszego z nich - „Kobieta w sztuce”, od 11 grudnia będzie można zwiedzać  „One” w Galerii Bielskiej BWA.  Zmysłowa i kobieca ekspozycja lubelskich artystek - sióstr Ireny i Anny Nawrot, będzie swoistym post scriptum do spektaklu „Wyspa Kalina”, poświęconego niezwykłej kobiecie, aktorce i piosenkarce – Kalinie Jędrusik. Przedstawienie prezentowane było w ramach „Spektakli bez barier" z tłumaczeniem ja język migowy i napisami dla osób niesłyszących.
Tematem zarówno wystawy, jak i spektaklu, jest wizerunek kobiety, jej postrzeganie i funkcjonowanie w przestrzeni prywatnej i społecznej. Ich wspólnym motywem jest również kobieta, której życie wypełnia twórczość, sztuka i dialog z odbiorcą, ale także, a może przede wszystkim - burzliwe emocje i głęboko przeżywane uczucia.
Po wystawie oprowadza Agata Smalcerz - dyrektorka Galerii. Wydarzenie zostało przetłumaczone na Polski Język Migowy, dostępne są również napisy dla niesłyszących.
Na kolejne dostępne zwiedzanie z wątkami teatralnymi, tym razem Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, zaprosimy naszych widzów już niebawem.  
Bieżące informacje na temat wydarzeń organizowanych w ramach projektu dostępne są na: teatr.bielsko.pl/sbb
Projekt „Spektakle bez barier – sezon 2020” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

11.12.2020

Wątki tematyczne