EN

3.02.2022, 08:30 Wersja do druku

Białystok. Zostań aktorem! Pracownia Teatralna zaprasza na kurs

Pracownia Teatralna zaprasza na drugę edycję kursu przygotowującego do egzaminów wstępnych do szkół teatralnych i filmowych. Właśnie ruszyły zapisy.

Pracownia Teatralna jest jedyną placówką w Białymstoku organizującą profesjonalne i kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Pod czujnym okiem doświadczonych, zawodowo czynnych praktyków teatru, uczestnicy będą mogli zdobyć szeroki zasób wiedzy i ćwiczeń potrzebnych i przydatnych podczas egzaminu wstępnego do artystycznych szkół wyższych.Kandydaci uzyskają profesjonalną pomoc w przygotowaniach. Kurs obejmuje zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne.

- Bardzo się cieszę, że możemy już po raz drugi zaproponować taką formę przygotowania do egzaminu. Zeszłoroczna edycja i jej efekty pokazały, że to co robimy ma sens i jest skuteczne, gdyż 25% uczestników dostało się na wymarzoną uczelnię - mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska, prezes Fundacji Pracownia Teatralna. Justyna Godlewska i Przyjaciele.

Zajęcia z wiersza, prozy, interpretacji, zadań aktorskich, śpiewu, dykcji, emisji głosu, tańca oraz gimnastyki poprowadzą: Paweł Aigner, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Karolina Mazurek, Anton Ilyin, Paulina Oseńko i Paula Gogol.

Liczba miejsc na kurs jest ograniczona. Szczegółowe informacje na temat kursu można uzyskać na stronie internetowej: kurs.pracowniateatralna.pl, a także pod numerem telefonu: 884 601 547 lub wysyłając maila na adres: [email protected]

Pracownia Teatralna to klimatyczne wnętrza osiemdziesięciopięcioletniego budynku, stojącego przy ulicy Mickiewicza. W 2021 roku Justyna Godlewska-Kruczkowska i Paweł Żuk przystosowali to miejsce do prowadzenia szeroko rozumianej działalności artystycznej. To w tej przestrzeni wykuwają się talenty, charaktery i wrażliwość. To tu ludzie mogą pozbyć się nieśmiałości, wstydu, skrępowania, zaniżonej samooceny i braku wiary w siebie. Pracownia pomaga w kształtowaniu twórczej i kreatywnej osobowości, uczy pielęgnowania piękna słowa i gestu. Jest to także miejsce efektywnej pracy, skutecznej i empatycznej współpracy. Fundacja organizuje całoroczne warsztaty, kursy, spotkania oraz pokazy teatralne.

Pracownia Teatralna jest partnerem Szkoły Haliny i Jana Machulskich przy PO Assitej w Warszawie.

Kadra kursu:

Paweł Aigner - urodzony w Warszawie, absolwent Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Juliusza Machulskich oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Aktor Białostockiego Teatru Lalek, Wykładowca Akademii Teatralnej, reżyser. Zagrał wiele ról teatralnych, filmowych, dubbingowych i telewizyjnych. Wyreżyserował wiele spektakli dyplomowych. Reżyseruje w teatrach w całej Polsce, a jego spektakle cieszą się dużym, nieprzemijającym zainteresowaniem publiczności i uznaniem krytyków teatralnych. Teksty klasyczne, po które sięga w przedstawieniach, realizuje w swój bardzo charakterystyczny sposób. Najlepiej widoczny w wyreżyserowanych przez niego komediach Szekspira w gdańskich teatrach Wybrzeże i Szekspirowskim.

Justyna Godlewska-Kruczkowska - białostoczanka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku. Aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Edukatorka, instruktorka teatralna, logopeda, arteterapeutka, prezes Fundacji Pracownia Teatralna. Ma w dorobku ponad sześćdziesiąt ról teatralnych o szerokim wachlarzu osobowości i charakterów. Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku. Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony kultury.

Anton Ilyin - absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku na kierunku reżyserii. Od dzieciństwa uczestnik festiwali teatralnych między innymi takich jak - Festiwal Teatralny WIGRASZEK. W trakcie studiów brał udział w licznych eventach teatralnych w Warszawie i Białymstoku. Współpracował z twórcami z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski, między innymi z Olegiem Żugżdą i Igorem Kazakovem. Podczas studiów realizował teksty twórców klasycznych i współczesnych. Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku dla Młodych Twórców. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Pracowni Teatralnej.

Karolina Mazurek - absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku na kierunku aktorstwo. Od dziecka uczestniczyła w spektaklach realizowanych na Sali Kongresowej w Warszawie oraz na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Podczas studiów uczestniczyła w festiwalach teatralnych we Wrocławiu, Wałbrzychu i w Białymstoku. Uczestniczka warsztatów dubbingowych, filmowych oraz ze śpiewu białego. Ma doświadczenie w realizacjach scenicznych, dubbingowych i filmowych. Bierze udział w licznych projektach teatralnych między innymi uczestniczyła w spektaklu realizowanym przez Ośrodek Kultury w Knyszynie „Dziady. Lament pogranicza”. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Pracowni Teatralnej.

Paulina Oseńko - zamiłowanie od najmłodszych lat do przebywania w świecie dźwięków, zaowocowało zdobyciem tytułu magistra nauk muzycznych. Muzykologia, filologia słowiańska, śpiew to przestrzeń, w której czuje się najlepiej. Kolejne dyplomy zdobywała na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Akademii Muzycznej w Krakowie, Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Będąc wychowanką profesora Cezarego Szyfmana bardzo dobrze wie czego potrzebują przyszli adepci sztuk teatralnych i jak im pomóc rozwinąć głos. Z dziećmi i młodzieżą pracuje prowadząc zespoły wokalne oraz warsztaty. Prawdziwy skarb Pracowni Teatralnej.

Paula Gogol - aktorka, tancerka, choreografka. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca. Od najmłodszych lat związana z tańcem nowoczesnym, później kształtowała się w kierunku tańca współczesnego i jazzowego. Dyplom aktorski robiła pod okiem Jana Peszka. Współpracowała z Teatrem KTO i Teatrem Żydowskim w Krakowie. Występuje w spektaklu "Blaszany Bębenek" w reż. Wojciecha Kościelniaka w Teatrze Capitol we Wrocławiu. W 2020 r. dołączyła do zespołu Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Źródło:

Materiał nadesłany