EN

13.04.2022, 10:32 Wersja do druku

Białystok. Pokaz wielkanocny spektaklu „Mała Pasja...”

Teatr Latarnia i Białostocki Teatr Lalek zapraszają na spektakl  "Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa". Specjalny wielkanocny pokaz przedstawienie odbędzie się w Wielki Piątek o godzinie 19:30 na dużej scenie BTL-u.

fot. mat. teatru

Scenariusz spektaklu został oparty na fragmencie „Chłopów” Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, własnoręcznie ciągnący wóz z całym swoim mizernym dobytkiem. Historia o zagubionym piesku stopniowo przechodzi w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka. „Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni. „Mała Pasja…” jest przedstawieniem impresaryjnym. Do tej pory spektakl był grany wielokrotnie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej, jak i dorosłej na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Spektakl grany był również na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez blisko trzy lata znajdował się w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla.

scenariusz i reżyseria: Paulina Karczewska, Mateusz Tymura
występują: Mateusz Tymura, Paulina Karczewska
wsparcie: Zbigniew Rusiłowicz
plakat: Lucjusz Sawicki
zdjęcia: Łukasz Krysiewicz

CZAS TRWANIA: 55 minut
MIEJSCE: Białostocki Teatr Lalek (duża scena), ul. Kalinowskiego 1
DATA i GODZINA: 15 kwietnia: godzina 19:30

BILETY:
normalny: 40 zł
ulgowy: 25 zł
do nabycia pod linkiem: https://dnibliskosci.bialystok.pl/bilety/
informacje pod telefonem: 698 39 5751

Spektakl od 6 roku życia

LINK do WYDARZENIA NA FB: Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa | Teatr Latarnia | Facebook
ZDJĘCIA : https://drive.google.com/drive/folders/1uVk23NEKSCGtGJEEBa9rMgA81ybUrt58?usp=sharing
PLAKAT: https://drive.google.com/file/d/1CRoIi7ohKzTVSVYUHP7MlH49MNPkhIZU/view?usp=sharing

* * *
TEATR LATARNIA
To niezależna grupa teatralna skupiająca kilku twórców ze środowiska absolwentów białostockiej Akademii Teatralnej. Teatr uczestniczył ze swoimi spektaklami w ponad 30 festiwalach krajowych jak i europejskich. Z racji braku własnej przestrzeni Teatr Latania w swoich projektach artystycznych często poszukiwał i adaptował konkretne przestrzenie miasta do celów teatru (stary drewniany dom przy ul. Pionierska 2 - spektakl „Merlin Mongoł”, futurystyczny budynek PIK w kształcie spodka - spektakl „Solaris”, brama na starym podwórzu przy ul. Warszawskiej 5 - spektakl „Bruno Sznajder”, pofabryczna hala FASTY - spektakl „Władcy”, plac przed starym dworcem PKS w Białymstoku - spektakl „Dzienniki Majdanu…, dzielnica starych domów spektakl "Wiśniowy sad".
Przedstawienia Teatru Latarnia dedykowane są zarówno widowni dziecięcej, młodzieżowej, jak i widowni dorosłej.
Od 2016 roku Teatr Latarnia prowadzi działalność jako Fundacja Teatr Latarnia i realizuje wiele działań społecznych i animacyjnych w przestrzeni Białegostoku i na Podlasiu.
Obecnie siedziba Fundacji mieści się we wsi Borki w Puszczy Knyszyńskiej.

--

Fundacja Teatr Latarnia
www.facebook.com/TeatrLatarnia | www.teatrlatarnia.pl | www.instagram.com/teatrlatarnia

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne