EN

14.11.2020, 12:56 Wersja do druku

Białystok. W Białostockim Teatrze Lalek można oglądać spektakle online

Białostocki Teatr Lalek, mimo zamknięcia placówki dla publiczności w ramach obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, proponuje widzom kupno biletów i oglądanie transmitowanych spektakli online. Pierwsze propozycje przygotowano na sobotę i niedzielę.

mat. teatru

Spektakle będą transmitowane w internecie - jak podaje teatr - "na żywo wprost ze sceny" Białostockiego Teatru Lalek.

By mieć kontakt z widzami i prezentować spektakle, mimo różnych obostrzeń, mimo zamknięcia instytucji kultury dla widzów, teatr uruchomił kanał "BTL online", gdzie można wykupić dostęp do danego spektaklu. By prowadzić transmisje w internecie teatr kupił też różny sprzęt.

"Sprzęt do transmisji, zakupiony dzięki dotacji miasta Białegostoku, w tym kamery umożliwiające uzyskanie obrazu z kilku planów oraz profesjonalny montaż zapewnią atrakcyjną relację na żywo, która pozwoli widzom poczuć atmosferę teatralnej sceny w swoim domu" - podkreśla Białostocki Teatr Lalek w informacji prasowej.

Popołudniami w sobotę i niedzielę można w ten sposób obejrzeć spektakle dla dzieci: "Lenka" w reżyserii Katy Csato oraz "3xM, czyli Moniuszko-Miłość-Miraże" w reżyserii Bernardy Bieleni. Białostocki Teatr Lalek jest instytucją kultury miasta Białegostoku.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne