EN

8.12.2020, 11:07 Wersja do druku

Białystok. Spektakle streamingowe Białostockiego Teatru Lalek

Białostocki Teatr Lalek zaprasza Was na spektakle transmitowane „na żywo” wprost ze sceny BTL. Z myślą o wszystkich stęsknionych magii lalkarskiej sztuki uruchomiliśmy kanał BTL ONLINE ( https://btl.ppv-stream.pl/ ) , na którym znajdziecie aktualny repertuar i wykupicie dostęp do transmisji wybranego spektaklu (30 zł). Niech teatr zagości w Waszych domach!

WYSPA DEMONÓW

-spektakl familijnyw reż. Waldemara Wolańskiego

12 grudnia o godz. 16:00 
13 grudnia o godz. 15.00 
-zapraszamy na transmisję w systemie "pay per view" spektaklu 

Japoński teatr Bunraku to unikalna forma teatru, która precyzją animacji zachwyca od ponad 300 lat wszystkich koneserów i miłośników teatru. My proponujemy polską wersję tego teatru, przenosząc młodego widza w krainę samurajów, gejsz i smoków, ale przenosząc go z przymrużeniem oka i z dużym poczuciem humoru. Przepiękne lalki, wzorowane na japońskich lalkach Bunraku, zabawne piosenki i znakomita gra aktorska , to wszystko sprawia, że z przyjemnością dajemy się przenieść Białostockiemu Teatrowi Lalek do dalekiego Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie na maleńkiej wysepce rozpanoszył się demon zatruwający swą obecnością życie mieszkańców wyspy.

fot. mat. teatru

BIEGUN

- spektakl dla młodzieży i dorosłych

12 grudnia o godz. 19:00 
13 grudnia o godz. 18.00 
-zapraszamy na transmisję 
w systemie "pay per view" spektaklu BIEGUN
w reż. Ewy Piortowskiej

Jest rok 1912. Robert Falcon Scott wraz z towarzyszami wraca z wyprawy na biegun południowy. Wie już, że jako zdobywca poniósł klęskę - na biegunie zastał namiot z norweską flagą, odrobiną żywności i listem Roalda Amundsena, którego ekipa dotarła tam ponad miesiąc wcześniej.

Złamany niepowodzeniem, skazany na morderczą, pieszą wędrówkę przez lody Antarktydy Scott wyrusza w drogę powrotną, którą przerywa śnieżna burza. Uwięzieni w namiocie, zaledwie 12 kilometrów od brzegu i bezpiecznego schronienia na statku, polarnicy oczekują na śmierć, konając z głodu i przeraźliwego zimna.

Od tej sceny rozpoczyna się "Biegun" Nabokova - opowieść o ostatnich chwilach życia ludzi świadomych nadciągającego kresu, dokonujących w obliczu śmierci rozrachunku z przeszłością i wciąż jeszcze zdolnych do aktów heroizmu.

Johnson wiedząc, że z powodu odmrożonych, gnijących stóp jest dla współtowarzyszy dodatkowym ciężarem, wybiera samotną śmierć i wychodzi poza namiot w bezkresną, białą pustkę. Fleming, jedyny z uczestników wyprawy, który mógłby zapewne dotrzeć do bazy i ocaleć, ale nie zdążyłby wrócić na czas z ekspedycją ratunkową, postanawia pozostać u boku Scotta i majaczącego w gorączce Kingslaya, by towarzyszyć im aż do końca.

fot. Krzysztof Bieliński

PALKO

- spektakl dla najmłodszych

19 grudnia o godz. 16:00 
20 grudnia o godz. 15.00 
-zapraszamy na transmisję w systemie "pay per view" spektaklu „PALKO” w reż. Katie Csato.

Czy znacie Palko? A może pamiętacie go ze spektaklu „Lenka”? Jeśli nie, na pewno chętnie go poznacie – to chłopiec ciekawy świata, który odkrywa go jeżdżąc na swojej ulubionej hulajnodze. Ma bogatą wyobraźnię, którą rozwija czytając mnóstwo książek. Jest bardzo podobny do swoich rówieśników – wesoły, pomocny, koleżeński – z jedną różnicą. Jest odrobinkę nieporadny...

Czy mimo tego uda mu się odnaleźć prawdziwą przyjaźń? By się o tym przekonać – wystarczy przyjść na „Palko”.

Zapraszamy na kameralne, uczące tolerancji oraz akceptacji przedstawienie dla najmłodszych widzów.

W przygotowaniu:

NA PEŁNYM MORZU 

- spektakl dla młodzieży i dorosłych

19 grudnia o godz. 19:00 
20 grudnia o godz. 18.00 
-zapraszamy na transmisję 
w systemie "pay per view" spektaklu NA PEŁNYM MORZU w reż. Jacka Malinowskiego

autor – Sławomir Mrożek

reżyseria Jacek Malinowski

scenografia – Michał Wyszkowski

muzyka – Marcin Nagnajewicz

OBSADA : 
Wiesław Czołpiński 
Ryszard Doliński 
Zbigniew Litwińczuk 
Krzysztof Pilat
Paweł S. Szymański
Mirosław Janczuk

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne